<

Інші розділи

Ігор Гузь у Верховній раді займатиметься молоддю, а Лапін- суддями і війною

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:22 | 16.11.2014 / Володимир, Любомль, Нововолинськ, Шацьк / , , , , , , /
Перегляди
3
/ Коментарі відсутні

Два Ігоря від Волині у ВР: про політичні домовленості, дрес-код та депутатську зарплату.

Новоспечені народні депутати України Ігор Гузь та Ігор Лапін дали прес-конференцію з приводу минулої виборчої кампанії та своїх планів на майбутнє.

Про округи і політдомовленості

Нагадаємо, ЦВК вже визначило переможців у виборчих перегонах на Волині. Ігор Лапін став народним депутатом від округу № 22 (Луцьк), а Ігор Гузь – від округу № 19 (з центром у Володимирі-Волинському). Щоправда, присяги депутати ще не приймали.

Так, вони зізналися, що вибору округів, до яких балотуватимуться, передували політичні домовленості, аби, мовляв, двоє кандидатів від однієї політсили не «зіштовхувалися лобами» в одному окрузі. Тож, округи поділили: Гузю – № 19, Лапіну – № 22.

До слова, вони переконують, що мають «родове коріння» чи не на всій території області.

Приміром, Ігоря Гузя хрестили в селі Зачернеччя Любомльського району, а його дід – з в села Свірже над Бугом. Має він коріння і в Смідині. Ігор Лапін народився на Іваничівщині, жив на Турійщині, батьки – в Ковелі, сам вже довгий час в Луцьку. Тож, мовляв, вони могли балотуватися в будь-якому окрузі. Та кажуть, що вибором задоволені.

«Люди оцінять те, що ми так зробили. А ми зробили правильно», – каже Ігор Лапін, адже вибори виграні.

А ось про результат Народного фронту по загальнодержавному списку на Волині, кажуть, були подивовані, і для них це виявилося сюрпризом. Такий собі «кредит довіри», аванс на перспективу. Нагадаємо, подібний термін («кредит довіри») вживали, говорячи про вибори Президента України.

Про депутатство і зарплатню

Новообрані депутати розповіли, в яких комітетах працюватимуть. Так, Ігор Лапін бачить себе в комітеті з питань національної безпеки та оборони, плюс – в комітеті щодо здійснення правосуддя. «Це те, в чому я можу розібратися, і в чому я розбираюся», – каже він.

А ось Ігор Гузь не проти працювати в комітеті з питань молодіжної політики, спорту, туризму. Адже ці напрямки курував свого часу і в Луцькій міській раді і в облраді. Та він не виключає, що долучиться до роботи бюджетного комітету, щоб «витягувати» гроші для свого округу.

До слова, він стверджує, що вже написав заяву про складання депутатського мандату як депутата облради і підготував запит на звільнення з посади заступника голови облради.

Прокоментували вони й заяву свого уже колеги – Мустафи Найєма, який балотувався у ВР від Блоку Петра Порошенка. Нагадаємо, журналіст зазначив, що на одну зарплату депутата в Києві важко прожити. Тому багато хто буде спокушатися отримувати зарплату від депутатів-олігархів.

Відтак, депутатам має бути достатньо коштів, щоб вони не відволікаючись на проблеми із заробітком, думали про народ.

«Це прийняте рішення було чисто популістське. Хто за нього голосував? Там немає тих, хто живе на цю зарплату. Приїдемо в Київ – розберемося. Коли депутат ще думатиме, де заробити гроші для сім’ї, то «ляже» під когось. Має бути достатньо коштів, щоб він думав про державу, а не думав, під кого лягти. Нічого поганого Мустафа не сказав, висловив, що з популістським рішенням розберемося. Не жив у Києві, не знаю, чи можна прожити на ту зарплату», – каже ігор Лапін.

А Ігор Гузь додає: «Так, несправедливо, коли пенсія 1200, а нардеп отримує 6 000. Та ще й війна в країні. Але ж депутати – слуги свого народу, тож і в Києві сидіти не будуть – все їздитимуть в округи. Ось тільки поїздом довго, а машиною дорого». Щоправда, його більше турбує, хто забажає за зарплату в 2,5 тисячі гривень стати його помічником у Києві. Мовляв, за такі гроші і перспектива бути помічником депутата Верховної Ради України, не надто радує. А самі до Києва жити не перебираються. Переконують, тільки на час роботи комітетів та пленарних засідань.

«Ми не скаржимося, але якщо це буде продовжуватися, то дуже багато депутатів які не мільйонери, – будуть на зарплаті в когось іншого. Людина вразлива до всяких спокус. На хліб хватить. Тут треба виходити з реалій. Тиждень, який ми маємо в округах працювати, витратимо на переміщення в поїздах», – кажуть депутати.

Про місцеві вибори, дрес-код та підтримку

Представники Народного фронту переконують, що до ВР нині увійшли «нові» політсили. Те ж треба зробити й на місцях. Адже за рік (місцеві вибори очікуються на жовтень наступного року) Опозиційний блок, регіонали в місцевих радах можуть зробити «чорну справу» – не дати впроваджувати реформи, які робитиме новий парламент. Тож, вибори до місцевих органів влади, кажуть, треба робити якнайшвидше.

А ось, чи домовлятимуться вони з іншими депутатами-волинянинами, кажуть, все залежить від ініціатив.

«Байдуже, від якої політсили той депутат, який мене підтримує, якщо це в інтересах людей. Особисте переносити на загальнодержавний рівень не буду», – каже Ігор Лапін і переконує, що з групою «Континіум» навіть не знайомий: Ігоря Єремеєва бачив всього 5 разів, а Степана Івахіва навіть вживу не стрічав. До слова, у Верховній Раді чоловік, який відомий лучанам з біл-бордів, як «кандидат в камуфляжі», вже й костюм купив. А одяг, який носить на всі заходи (камуфляж), одягав бо «зручно».

Власне, новообрані депутати вже заявляють про вступ до коаліції: Ігор Гузь як партієць Народного фронту, а Ігор Лапін як мажоритарник. Та зізнаються, до переговорів їх не долучали бо ж вони «депутати нові, які вчаться. Є без нас, кому займатися коаліційними переговорами».

«Волинські новини»




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Січня, Субота