<
Інші розділи

Депутати міської ради запустили процес перейменування Володимира

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:30 | 4.06.2021 / Володимир / /
Перегляди
2010
/ коментарів 28

Депутати міської ради у Володимирі проголосували за проєкт рішення про перейменування міста. Це запустить процес перейменування і, ймовірно, прощання з частиною теперішної назви «Волинський».

Проєкт рішення авторства депутата Андрія Гнатюка підтримали 26 обранців громади, четверо утримались.

Таким чином розпочато процедуру з перейменування міста. Незабаром повинні створити робочу групу, яка займатиметься цим питанням та провести громадські слухання.

За словами міського голови Ігоря Пальонки, який закликав підтримати проєкт, древнє місто повинне мати історичну назву.

“Є думка більшості громади, не зважаючи на політичні амбіції певних депутатів. Я вважаю, ми приймаємо рішення конкретне. Під час виборів я обіцяв людям і це було в моїй програмі. Люди довірили мені цю посаду. Хочу закликати депутатів, щоби підтримали перейменування”, – сказав Пальонка.

У самому проєкті рішення надаються історичні дані та обгрунтування, чому місто вважають за потрібне перейменувати.

Так, Нестор літописець у «Повісті минулих літ» вказує, що князь київський Володимир Святославович передав утворене ним місто-фортецю в уділ своєму сину Всеволоду. У згаданому літописі місто іменується Володимир. Літописець вживає слово «Володимир» як назву міста.

У Волинсько-Галицькому літописі (у перекладі Леоніда Махновця) за описами міських церков, історичних подій, пов’язаних з нашим містом, описі поховання князя Володимира Васильковича(1289р.) вживаються слова «Володимир», «володимирці».

Відомий і загальновизнаний історик України Михайло Грушевський у своїй багатотомній праці «Історія України-Русі» вживає саме топонім «Володимир».

Уродженець міста, археолог, історик–архівіст Олександр Цинкаловський у своїх фундаментальних працях «Княжий город Володимир», «Стара Волинь і Волинське Полісся» «Матеріали до праісторії Волині і Полісся» та ін. вживає виключно назву “Володимир”.

У документальних переписах місцевого замку з 16-17ст. вживається виключно назва “Володимир”.

Місто “Володимир” увійшло до складу Російської імперії у 1795 році відповідно до австро-російської угоди від 3 січня 1795 року. Після захоплення Росіею останніх вільних територій Речі Посполитої, 5 липня 1795 р. підписано імператорський указ «Про різні розпорядження щодо облаштування Волинської та Подільської губерній», у якому місто назване «Владимиржъ».

25 грудня 1879 у “Височайше затвердженій думці Державної Ради «Про переведення міста Володимира, по розміру квартирних окладів, у найближчий вищий розряд місцевостей» місто назване «Владиміръ».
В історичній та краєзнавчій літературі часто вказано, що після цього приєднання місто отримало приставку «Волинський» до своєї назви. Також вказується, що цей крок був обґрунтований необхідністю відрізняти місто від російського міста Владімір-на-Клязьмі, однак, у жодному науковому або краєзнавчому виданні немає посилання на нормативно-правовий акт про перейменування. Немає такого акту і у «ПолномсобраниизаконовРоссийскойимперии», що вважається офіційним виданням з усіма вищими нормативно-правовими актами Російської імперії.

Нагадаємо, що науковий співробітник Інституту історії Національної Академії наук Віталій Скальський, дійшов висновку, що вперше назва міста “Володимир-Волинський”використовується лише з 1911 року, щоб вказати , що місто належить до Волинської губернії.( в той час місто було у складі Росії).

“Вважаємо, що як і тисячу років тому, в сучасних умовах роль нашого міста набуває надважливого значення в усвідомленні українцями свого загальноєвропейського цивілізаційного та національно-державницького вибору. Повернення йому історичної назви є сутнісним індикатором національної самосвідомості, самоідентифікації, невід’ємною ознакою державно-територіальної приналежності.

Повернувши місту історичну назву – сучасне покоління відновить свою генетичну пам’ять та історичну справедливість”, – йдеться в проєкті рішення.




коментарів: 28
  1. Перейменуйте в Сірожу , буде файно, більше нема чим зайнятися , дармоїди

  2. Мабудь інших проблем в місті незалишилось, тільки розібратись з назвою міста…
    В яку суму коштів це вильється для місцевого бюджету?

  3. От чого громаді більше всього не вистачало! Дякуємо , дорогі наші депутати!!!

  4. Не перейменування, а відновлення справжньої назви міста. Це Володимир.

    • Мешканці Володимира-Волинського мають вирішувати,а не купка депутатів які займаються не тим чим треба!!!

      • А скільки по твоєму людей вирішували добавити слово волинський в назву міста?

  5. Он не збагну вони дійсно враховували думку більшості із без винятку всіх опитаних жителів?

  6. Боже яка маячня, відмивання грошей просто от і все
    Купу років жили з тою назвою і нічого не сталося страшного, а тут все вже

  7. Дякувати совітам що Нововолинськ свого часу не назвали Новий-Волинський, людям і так клопот вистачає.

  8. Все проавильно робите депутати .і не зважайте на любителів рускага мира .

  9. Дайош нову назву Новоград-Волинському.
    Хай буде Новоград назло руському Новгороду!!!

  10. A як то Новоград-Волинський зостався без уваги ? Негайно і його треба перейменувати на Новоград, а краще Новгород або Великий Новгород. Хай москалі знають, що ми ого-го які і звідки пішла Русь.

  11. А ніхто не подумав ⚖️що ваші документи на право власності і всі інші доки вже не будуть дійсні, адже там буде писати неіснуюче місто. І нам прийдеться іти у суд і за свій кошт якимсь чином міняти цілу паку важливих документів!

  12. Для любителів “референдумів” і “кучки депутатів”, ви або марсіани, або невігласи, або вдаєте невігласів :/

  13. Та назвіть хоч Валодзя, тільки життя від цього не покращиться і князьйов серед вас не побільшає!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця