Військове командування Ірану приховувало від президента країни, що вони збили український літак МАУ
Лише 10 січня, через два дні після жахливої авіакатастрофи з українським літаком в Ірані, військове командування країни зізналося президенту у тому, що авіасудно збили ракетами. Пасажирський літак начебто прийняли за ворожий об’єкт.
Командування до опівночі 10 січня відмовлялося повідомити правду адміністрації президента. Ба більше – главу держави Хасана Рухані запевнили: ніхто не збивав український літак. Про це заявив на пресконференції речник уряду Алі Рабії – повідомляє 24 канал.
“Нас звинуватили в брехні та приховуванні інформації, але насправді все було не так. Те, що я заявляв увечері 9 січня, було засноване на спостереженнях щодо широкомасштабної психологічної війни, яку ведуть проти іранського народу Сполучені Штати, та інформації, яка була в адміністрації. Тоді ми не знали, що причиною цього нещасного випадку була ракета”, – зауважив він.
Президент не знав про реальне становище до опівдня 10 січня, поки не скликав Верховну національну раду безпеки. За результатами цього засідання генеральний штаб збройних сил Ірану взяв на себе відповідальність за трагедію. Офіційне повідомлення оприлюднили вранці в суботу 11 січня.
“На жаль, затримка та неспроможність своєчасно поширити інформацію щодо нещасного випадку завдала непоправної шкоди нашому соціальному капіталу”, – визнав Рабії.
Авіакатастофа в Тегерані
- 11-го січня, Іран визнав, що літак Boeing 737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України» ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його прийняли за ворожий об’єкт.
- Президент України заявив, що очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих – бортпровідниця з Нововолинська Юлія Сологуб.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- 10-го грудня президент України Володимир Зеленський зазначив, що він не виключає версію збиття літака ракетою, однак додав, що на сьогодні вона є непідтвердженою.
- Чорні скриньки збитого над Іраном літака МАУ розшифрують в Україні.
- В Ірані тривають акціїї протесту, мітингувальників розганяють стрялянинною