Від російської ракетної атаки у Києві постраждали канали українського державного іномовлення

В ніч на 6 квітня внаслідок російської атаки балістикою по Києву значних руйнувань зазнали будівлі, в яких після обстрілу 12 лютого були розміщені редакції каналів державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” — FREEДОМ, “Дім”, UATVEnglish, The Gaze, UATVEspañol, UATVArabic, UATVPortuguês, діджитал редакція, сервісні служби. Співробітники ДП “МПІУ” не постраждали.
Про це йдеться на сайті видання Дім.
Внаслідок російського ракетного удару зруйновано новий ньюзрум телеканалу FREEДОМ, приміщення, в якому після обстрілу 12 лютого ДП “МПІУ” будувало оновлену студію. Наразі FREEДОМ продовжує мовити з резервної студії. Також пошкоджені приміщення, в яких після лютневої атаки було розміщено міжнародну редакцію (діджитал-платформи UATVEnglish, The Gaze, UATVEspañol, UATVArabic, UATVPortuguês), редакцію телеканалу “Дім”, ефірні апаратні, офісні приміщення, приміщення діджитал редакції.



У будівлі бізнес-центру, де розташовувались канали іномовлення, зруйновано три верхні поверхи, поруч з будівлею величезна вирва, нижні поверхи також суттєво постраждали і наразі непридатні до роботи.
“Це вже друга атака менше, ніж за два місяці. Зараз фактично зруйновані саме ті приміщення, де працював діджитал та сервісні служби, і куди ми перевели частину колективу та виробничих потужностей після лютневого обстрілу. Саме тут ми готували до запуску оновлену студію FREEДОМ, проводили інші відновлювальні роботи. Наразі на місці працює ДСНС, розбирають завали, працюють слідчі. Тому ми ще самі до кінця не можемо сказати про масштаб заподіяної шкоди. Зрозуміло, що зараз ці приміщення непридатні до роботи, але ми знайдемо рішення. Головне — ніхто з колективу іномовлення не постраждав. Ми продовжуємо виходити в ефір. Дякую всім, хто підтримує і допомагає”, — говорить генеральна директорка ДП “МПІУ” Юлія Бін.
Нагадаємо, що за повідомленням Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 6 квітня 2025 року російські окупанти здійснили комбінований удар по Україні ракетами повітряного, наземного, морського базування та ударними БпЛА. За попередніми даними, радіотехнічними військами Повітряних сил було виявлено та здійснено супровід 132 засобів повітряного нападу противника — 23 ракети різних типів та 109 ударних БпЛА.
