В Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку двомісячній дитині
В Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку 2-місячному немовляті.
Донором для хлопчика став його старший 4-річний братик, повідомили у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».
У Максима, як і в інших немовлят після народження, взяли зразок крові для неонатального скринінгу на 21 рідкісну хворобу.
«На 48-му годину життя у дитини взяли зразки крові для проведення дослідження. У Львівському скринінговому центрі було проведено первинне дослідження, потім невтішний результат підтвердили у експертному центрі Охматдиту», – розповіла завідувачка лабораторії медичної генетики Наталія Ольхович.
За її словами, завдяки цьому хлопчику встановили діагноз ще до появи перших симптомів недуги та почали своєчасне лікування.
У Максима виявили важкий комбінований імунодефіцит (рідкісна первинна імунна недостатність – ред.).
Як розповіли медики, без трансплантації кісткового мозку лише 5% таких пацієнтів доживає до 300 дня, 95% – помирають переважно від інфекцій. Тому починати лікування дуже важливо якомога раніше.
Донором кісткового мозку для Максима став 4-річний братик Євген. Це врятувало життя дитині.
Після лікування дитині провели трансплантацію. На той момент Максиму не було ще й 2 місяців. Він став найменшим пацієнтом в Україні, якому провели трансплантацію кісткового мозку.
«Трансплантація кісткового мозку дозволила скорегувати імунну систему хлопчика. Тепер він має шанс на повноцінне та довге життя. Його імунна система більше не боїться інфекцій», – зазначив завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Олександр Лисиця.
Дотепер наймолодшому пацієнту, якому провели трансплантацію кісткового мозку було 7 місяців, а найстаршому – 57 років.