В Україні будуть проводити трансплантацію тканин за стандартами ЄС

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка регулює систему трансплантації тканин в Україні.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
Як зазначається, зміни внесено відповідно до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» з урахуванням Євродиректив та виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо трансплантації тканин.
Уряд визначив порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки та використання тканин для трансплантації, а також вимоги до їхньої якості. Такий вид допомоги включатиме пересадку фрагментів кісток, сухожиль, зв’язок, судин, серцевих клапанів та інших структур опорно-рухового апарату і серцево-судинної системи.
«Рішення дасть змогу лікарням створювати госпітальні банки тканин. Це важливий крок для порятунку життів військових і цивільних, які дістали важкі травми, а також для надання допомоги пацієнтам із вродженими вадами та складними захворюваннями, що потребують реконструктивних і пластичних втручань», – сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
За ведення реєстру медичних закладів, які надають тканини та госпітальних банків тканин та моніторинг побічних реакцій і можливих ускладнень після трансплантації, відповідатиме Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Наразі в Україні трансплантація тканин не проводиться, проте близько 20 тисяч українців щороку потребують таких операцій. Для порівняння: щороку у США виконується понад 2,5 мільйона трансплантацій тканин. В Європі цю потребу забезпечують госпітальні банки тканин, які акумулюють та передають донорські матеріали до медичних установ.
Запровадження подібної системи в Україні дозволить рятувати життя пацієнтів, які потребують трансплантації тканин, та забезпечить якість і безпечність анатомічних матеріалів для запобігання передачі захворювань, наголошують у МОЗ.