В 31 школі Волині вбиральні досі знаходяться на вулиці
Школи, де діти змушені бігати в туалети, під час перерви, на вулицю – на Волині є. Їх в області нарахували аж 31. Серед них і навчальний заклад села Піща Шацького району.
Про це Суспільному Волині розповіла заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна.
Серед шкіл І-ІІІ ступеня внутрішньої вбиральні немає в одній школі – у селі Піща Шацького району. Туалетну кімнату в приміщенні школи там вже будують. Зі шкіл І-ІІ ступенів вуличні вбиральні досі діють у п’яти закладах. Решта 25 шкіл, де діти бігають до туалету на вулицю, – навчальні заклади I ступеня.
Суспільне побувало у декількох навчальних закладах області. Там де теплих вбиралень немає взагалі і де їх вже будують.
Головненський ліцей, Любомльський район
У вуличний туалет Головненського ліцею, що в Любомльському районі, бігають школярі із трьох корпусів навчального закладу.
Внутрішню вбиральню у ліцеї поки облаштували лише в одному з чотирьох корпусів. Цього недостатньо для 454 учнів школи, – розповів батько чотирьох учнів ліцею Микола Скопюк.
Виконувачка обов’язків директора ліцею Алла Півень проблеми у нестачі внутрішніх туалетів не бачить. Жінка каже:
«Як такої потреби не було, бо діти звикли ходити на вулицю. Потреба була лише у туалеті внизу. Якщо розібратися, то ще не до кінця туалети готові зверху».
Вчителька ліцею Валентина Задерей розповіла, що можливості встановлення туалетів в інших корпусах немає: «Приїжджав проєктант, оглядали всі приміщення. Якщо взяти, до прикладу, третій корпус, то там класи маленькі та встановити немає де».
Нова школа у селищі Головне, за словами педагогині Валентини Задерей, будується десять років і буде розрахована на 600 місць. Там внутрішні туалети передбачили.
Загальноосвітня школа у селі Криничне Маневицького району
У школі в селі Криничному навчається пів сотні дітей. Приміщення збудоване 1953 року. З того часу, за словами директорки, тут не облаштували внутрішніх вбиралень. Дітям доводилось бігати до туалету понад 70 метрів. А взимку, коли купа снігу, – це дуже незручно, холодно, – каже директорка. Батьки стали «бити на сполох».
Цього року, каже директорка, у школі розпочали реконструкцію приміщення, аби зробити внутрішній туалет. Два тижні тривають ремонтні роботи.
«Треба викопати яму, відвести каналізацію стічну і змурувати її. Ще багато роботи», – каже завгосп Іван Мосійчук.
На будівництво туалету були виділені кошти з державного бюджету – 540 тисяч гривень. Зробили співфінансування з місцевого бюджету, оскільки ще на виготовлення проєктно-кошторисної документації потрібно 37 тисяч гривень.
В обласному управлінні освіти розповіли, що для облаштування 13 туалетів у волинських школах цього року виділили понад 11 мільйонів гривень. Коли з’являться внутрішні вбиральні в решті шкіл, – невідомо.
Нагадаємо, наприкінці січня батьки учнів селище Головне скаржились на умови навчання та вуличні туалети на 400 учнів, які бігали туди з чотирьох корпусів школи. Тоді начальниця районного відділу освіти Анастасія Савош казала, що облаштовувати вбиральні у приміщенні старої школи не вигідно, бо гроші потрібні на новий освітній заклад.
“540 тисяч гривень. Зробили співфінансування з місцевого бюджету, оскільки ще на виготовлення проєктно-кошторисної документації потрібно 37 тисяч гривень.”
Більш як 20 000 баксів за шкільний туалет максимум на 4 унітази,це піздос.там шо сусальним золотом стіни будуть покриті?? За ці гроші хату під луцьком можна купити. Коли тих під@рів слуг по березах повішають??
наслідки комуняцької окупації… скільки років минуло, а позбутися не вдаеться..хе-хе
Я в шоці! В тому туалеті, що за 540 тис., була колись наша квартира (при школі). На що там пішло стільки бабла?