Українці менше шкодують за розпадом СРСР – опитування
У 2022 році більшість українців в усіх регіонах (73%) позитивно оцінили розпад Радянського Союзу. Водночас близько 12% оцінюють цю історичну подію негативно, а ще 15% не визначилися зі своїм ставленням.
Про це свідчать результати опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, пише Українська Правда.
У західному макрорегіоні зараз найбільша частка тих, хто позитивно оцінює розпад СРСР (92%).
У центрі та на сході країни – 71% та 65% відповідно, а найменше – на півдні (48%).
На півдні та сході України порівняно більше людей, які негативно оцінює розпад СРСР (23% та 20% відповідно). Також на півдні значна кількість громадян не мають однозначної думки з цього приводу (29%).
За останні роки ностальгія за СРСР зменшилась, адже у 2020 році за СРСР “тужили” близько 32% українців, а позитивно оцінювали розпад цього історичного утворення 49%.
У південному та східному регіонах переважала негативна оцінка розпаду СРСР.
Також у результатах опитування 2020 року соціологи відзначали суттєві вікові відмінності.
Серед молодших респондентів на півдні та сході було дещо більше позитивних оцінок розпаду СРСР, а також багато тих, хто не мав однозначної думки.
Серед старшого ж покоління у південному та східному регіонах туга за СРСР у 2020 була невимовною, кажуть соціологи. 70% людей віком 60+ тоді вважали, що розпад Союзу це скоріше погане явище.
Однак після початку повномасштабної війни ситуація змінилася. Станом на грудень 2022 року майже 50% старших людей з півдня і сходу підтримують розпад СРСР і лише 36,9% ставляться до цієї події негативно.
Серед молоді на півдні та сході за СРСР тужать лише 5,4%, а серед 30-річних – менше 10%.
“І хоча вікова динаміка збереглася (зокрема, на півдні та сході), назагал російські ракети послабили сум за Радянським Союзом”, – наголошують соціологи.
У питанні щодо оцінки розпаду СРСР, а також і у майже всіх майбутніх питаннях, є різниця між групами респондентів з різною мовою повсякденного спілкування й різним матеріальним станом.
Серед тих, хто у повсякденному житті говорить російською, позитивна оцінка розпаду СРСР також домінує.
Водночас серед російськомовних респондентів майже на 20% більше тих, хто сумує за СРСР, аніж серед українськомовних.
Та сама тенденція зберігається у людей з нижчим матеріальним статусом порівняно з більш забезпеченими респондентами (тобто серед тих, хто сумує за СРСР, більше бідних).
Опитування проводилося Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року.
У ньому взяли участь 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Виходить ,людям з центру і сходу України ще мало кацапської навали ,їм хочеться союзу .барани блін прокацапські .
Якби не такі як мотлох, то було б не “менше”, а “ЗОВСІМ”!