Україна виборола 19-те «золото» на Паралімпіаді-2024

00:13 | 8.09.2024 / Новини / , , /
31

Анастасія Гарник стала паралімпійською чемпіонкою у дзюдо.

Україна завоювала ще одну золоту медаль на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі. Анастасія Гарник перемогла у змаганнях з дзюдо (вага понад 70 кг, клас J1). Про це інформує ТСН.

У фіналі Гарник уже на 32-й секунді іппоном здолала бразилійку Еріку Зоагу.

Перед цим українка у чвертьфіналі за 31 секунду подужала представницю Узбекистану Ферузу Ергашеву, а в півфіналі теж на першій хвилині перемогла американку Крістеллу Гарсію.

Для 28-річної Анастасії це перша в кар’єрі медаль на Паралімпійських іграх. На своїй дебютній Паралімпіаді у Токіо-2020 вона стала п’ятою, поступившись у півфіналі.

Це 19-та золота медаль України на Паралімпійських іграх у Парижі. Сумарно у скарбничці “синьо-жовтих” уже 72 медалі: 19 золотих, 23 срібні та 30 бронзових.

Україна посідає сьоме місце в медальному заліку та йде п’ятою за кількістю нагород.

Паралімпійські ігри в Парижі триватимуть до 8-го вересня. Україну представляють 140 атлетів, які змагаються у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.

Нагадаємо, на попередніх літніх Паралімпійських іграх, які відбулися 2021 року в Токіо, українські спортсмени завоювали 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Із цим результатом Україна посіла шосте місце в медальному заліку і стала п’ятою за кількістю нагород.