Український літак «МАУ» розбився в Тегерані: 177 людей загинули
Вранці близько 4:30 за київським часом 8-го січня літак авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, на борту якого перебували 168 пасажирів та дев’ять членів екіпажу розбився незабаром після вильоту з Тегерана, столиці Ірану.
Про це повідомляє УП, посилаючись на СNN.
Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (“МАУ”) розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ мав прибути до Міжнародний аеропорт “Бориспіль”.
Момент падіння літака потрапив на відео.
Всі, хто знаходилися на борту літака загинули.
Президент України Володимир Зеленський через катастрофу літака МАУ у Тегерані терміново перервав поїздку до Оману.
Через падіння літака Зеленський терміново перервав поїздку до Оману і повертається до Києва. За його дорученням при Раді національної безпеки й оборони України створили оперативний штаб. До складу штабу увійшли прем’єр-міністр України, міністр закордонних справ, міністр оборони, міністр внутрішніх справ, голова Служби безпеки, голова Служби зовнішньої розвідки та голова Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Глава іранської служби з надзвичайних ситуацій Пір Хоссен Куліванд також заявив, що загинуло 147 іранців та 32 іноземних пасажирів.
Скільки українців було на борту поки не повідомляється, точно відомо лише, що всі 9 членів екіпажу були громадянами України.
За даними іранських ЗМІ, на місце катастрофи було направлено близько 40 рятувальних груп, і зараз ведеться розслідування обставин катастрофи.
Іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи «технічні несправності». Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що так могли випадково збити ракетою. У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.
У посольстві України в Ірані наголосили, що причиною авіакатастрофи, за попередніми даними, стала аварії двигуна, версія теракту або ракетної атаки виключається, – повідомляє Громадське.
Згодом ця інформація на сайті посольства зникла. Натомість там з’явилися такі рядки: «Інформація щодо причин авіакатастрофи з’ясовується комісією. Будь-які заяви щодо причин аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру».
Читайте також: На борту літака, який зазнав аварії в Ірані, перебувало 11 українців: поіменний список