У Великобританії почнуть тестувати «COVID-паспорти» на футбольних матчах та концертах
В Англії у квітні почнуть тестувати ефективність «COVID-паспортів» на масових заходах. Глядачів пускатимуть на концерти, футбольні матчі та в нічні клуби.
Про це повідомляють в уряді країни, повідомляє BBC, пише Громадське.
У документах буде вказано, чи має людина щеплення проти коронавірусу, негативний тест чи природний імунітет. Під час випробувань у найближчі місяці хочуть також з’ясувати, чи допоможуть ПЛР-тести до і після заходу запобігти поширенню хвороби.
Триватиме пілотний проєкт до середини травня. Першим заходом стане вечір комедії у Ліверпулі 16 квітня. Там глядачів перевірять на коронавірус до і після шоу.
В межах випробувань відбудеться також Чемпіонат світу зі снукеру в Шеффілді, масовий забіг у Хартфордширі й кілька заходів у Ліверпулі, серед яких вечірка в нічному клубі, бізнес-конференція і кінопоказ.
Наймасовішими подіями мають стати матчі Кубку Англії з футболу. На 18 квітня запланований півфінал на стадіоні «Вемблі» у Лондоні, який відвідають 4 тисячі вболівальників. За тиждень зіграють фінал Кубка Ліги, куди планують допустити вже 8 тисяч уболівальників. Тестування планують завершити 15 травня, коли відбудеться фінал Кубка Англії. Туди допустять 21 тисячу вболівальників із сертифікатами про вакцинацію.
Після завершення пілоту у травні влада буде вирішувати, чи допускати глядачів на інші події цього року.
«COVID-паспорти» у Великій Британії
Нині в країні працюють над створенням системи, яка б дозволяла людям демонструвати свій статус за допомогою додатка або паперового сертифіката. В уряді кажуть, що не планують впроваджувати цю систему всюди, зокрема у громадському транспорті та в магазинах товарів першої необхідності.
Компанії в Англії, які можуть відкритися найближчими тижнями, зокрема паби, ресторани й магазини, поки не повинні будуть використовувати цю систему.
Сертифікати вакцинації у світі
З кінця січня Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи. А Ізраїль — лідер за темпами вакцинації від коронавірусу — видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини.
Попередньо ЄС має намір дозволити видавати іноземцям свої сертифікати вакцинації, зокрема й тим людям, які були щеплені незатвердженими в Євросоюзі вакцинами (китайськими, російськими тощо). Тобто на них можуть претендувати й українці.
Стосовно ж українських «ковід-паспортів», то раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко переконував, що якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безплатну довідку онлайн у два кліки.