У селі на Ратнівщині розбирають залишки шкільної котельні
У селі Прохід Ковельського району, де 29-го листопада завалилася цегляна газова котельня поруч зі школою, рятувальники почали розбирати залишки будівлі.
Нині небезпеки немає, газ від мережі від’єднали, – повідомив Суспільному начальник Ковельського районного управління ДСНС в області Володимир Войтанік.
Теплопостачання у школі та їдальні забезпечувала газова котельня, яка експлуатувалася із 2008-го року, – розповіла директорка школи Марія Петручик. З її слів, перед обвалом приміщення ознак несправностей чи запаху газу не помітили.
“Там все було нормально, сигналізатори були, автоматика безпеки була. Витоку газу не чути було. Завгосп за пів години до того знімала показники на вайбер, подавати у газову службу”, – розповіла керівниця навчального закладу.
Вчителька Олена Кошель, яка на момент вибуху перебувала у школі розповіла, що нині школа відключена від газу, тож через відсутність опалення усіх школярів тимчасово перевели на дистанційну форму навчання. Усього в школі навчається 205 учнів.
Зі слів жінки, котельня завалилася перед перервою, вибуху чути не було, але у школі перебувало 68 школярів початкових класів і 18 працівників. Олена Кошель каже, що почала збирати працівників закладу, аби допомагали евакуйовувати наляканих дітей.
“Нам спочатку потрібно було зібрати всіх дітей і вивели в сусідній магазин, тому що там було тепло і відчинено. І це найближча точка, де ми могли зібрати дітей. Дітей заспокоювали, бо вони були налякані. Повідомили батьків і тільки тоді відправили дітей додому”, – повідомила вчителька.
Щодо зруйнованої шкільної котельні наразі триває досудове розслідування. Зі слів тимчасово виконувача обов’язків начальника Ратнівського відділення поліції Вадима Оксентюка, ймовірно, відбувся витік газу.
“Розглядалась версія, як несправність опалення. Відбувся десь, ймовірно, витік газу, який з концентрації з повітрям, в подальшому вибухнув. Проведено огляд події, вилучено речові докази і призначено експертизи. Відомості внесені до ЄРДР за ч.1 ст.272.”, – розповів поліцейський.
Зі слів Вадима Оксентюка, остаточні причини обвалу котельні на території школи за висновками експертної комісії будуть встановлені орієнтовно через місяць.
Директорка навчального закладу Марія Петручик додала, що поруч зі школою розташоване старе приміщення колишньої котельні. Його будуть відновлюватимуть, де встановлять твердопаливні котли для обігріву школи та їдальні.
“Облаштування котельні та прокладання тепломережі вартуватиме понад 1 мільйон гривень. Відновити теплопостачання до школи планують до кінця 2021-го року”, – розповів проектант приватного підприємства Віктор Дубина.
За його словами, будуть відновлені точки теплопостачання до їдальні і школи. Це приміщення ще в хорошому стані, проведеться його капітальний ремонт і воно може слугувати ще багато років.
Селищний голова Віталій Бірук зазначив, що необхідних коштів на відновлення старої шкільної котельні в бюджеті Ратнівської тергромади немає. Громада буде звертатися за фінансовою допомогою до обласного керівництва.
Нагадаємо: На Ратнівщині біля школи вибухнула котельня.