<

Інші розділи

Топ-5 найпоширеніших міфів про обмороження

Цей запис опубліковано більш як рік тому
04:22 | 2.02.2019 / Новини / , /
Перегляди
35
/ 1 коментар

Завідувач Волинського обласного опікового центру Роман Трач спростував 5 найпопулярніших міфів про обмороження та переохолодження.

Про це лікар розповів Першому.

  1. «Алкоголь гріє»

«Дуже часто, щоб зігрітись, люди на морозі вживають алкогольні напої. Однак цього робити категорично не можна. По-перше, тому що люди в стані алкогольного сп’яніння не можуть адекватно оцінити самопочуття і якраз через це отримують тяжкі обмороження, які в подальшому загрожують втратою кінцівок. По-друге, алкоголь розширює судини і тим самим пришвидшує втрату тепла організмом.

Якщо щось і пити на морозі, то лише – гарячий чай. Але й це – не панацея. Краще обмежити час перебування на холоді, активно рухатись і мати відповідний одяг і взуття».

2. «Обмороження можна отримати тільки на морозі»

«Насправді, ні. Температура – не головний фактор у виникненні обморожень. Більшу роль тут відіграє вологість. Зафіксовані навіть випадки обморожень при +4.

Зокрема, через це страждали солдати Другої світової війни, які багато часу перебували в окопах з мокрими ногами. Тому раджу тим, у кого сильно пітніють ноги, носити з собою запасні шкарпетки, а також знімати з обличчя мокрий шарф».

3. «Обмороження – проблема нетверезих людей»

«Нетверезі люди справді у групі ризику. Але вони не єдині, хто може отримати обмороження або загальне переохолодження.

Загалом це стосується усіх без винятку, однак більші шанси отримати неприємні симптоми від перебування на холоді мають люди з хронічними захворюваннями: серцево-судинними, ревматизмом, ревматоїдним артритом, цукровим діабетом, люди, які перенесли інсульт і мають знижену чутливість і моторику, а також ті, які вже раніше мали обмороження».

4. «Щоб отримати обмороження, потрібно годинами стояти на холоді»

«Немає сталого часу, за який можна отримати обмороження чи переохолодження. Усе залежить від температури, вологості, ресурсів організму (втомлена і голодна людина швидше отримає переохолодження чи обмороження). Є випадки, коли обмороження отримували за 15 хвилин, чекаючи автобус на зупинці громадського транспорту.

Без потреби не виходьте на мороз, не йдіть через поле чи ліс, де немає людей. Ховайтесь у затишних місцях, коли чекаєте на транспорт. Якщо такої можливості немає – ставайте спиною до вітру».

5. «Обморожену шкіру потрібно розтирати»

«Цього робити категорично не можна. Усім знайомі симптоми, такі як відчуття поколювання, гіперемія (почервоніння) та зниження місцевої температури є ознаками обмороження першого ступеня. Пізніше може з’явитись поблідніння, втрата чутливості, у складніших випадках – потемніння обморожених частин тіла.

При таких симптомах потрібно не зволікати і йти в тепле приміщення, зняти вологий одяг, випити чаю, якщо ж стан погіршується – звернутись за медичною допомогою. Уражену ділянку потрібно поступово нагрівати водою – починаючи з 25 градусів. Ні в якому разі не можна розтирати пошкоджену шкіру, адже це може спричинити крововилив. А прикладання грілки може призвести до опіку через знижену чутливість».




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Листопада, Понеділок