Стає державним: Мінфін купить «Сенс Банк» за одну гривню
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про націоналізацію виведеного з ринку «Сенс Банку». Держава в особі Міністерства фінансів придбає банк за 1 гривню.
Про це повідомив перший заступник голови податктвого комітету Ради Ярослав Железняк.
«Уряд ухвалив рішення купити банк за 1 гривню. “Сенс” стає державним банком», – написав він у телеграмі.
Органом управління корпоративними правами за акціями «Сенс Банку», що належать державі, стане Міністерство фінансів.
«Ось це гривня зміцніла, вже за неї банк можна купити», – жартівливо додав нардеп.
Згодом текст постанови опублікували на Урядовому порталі.
«Прийняти пропозицію Національного банку про участь держави в особі Міністерства фінансів у виведенні з ринку системно важливого банку акціонерного товариства “СЕНС БАНК” (далі — АТ “СЕНС БАНК”) у спосіб, визначений пунктом 5 частини другої статті 39 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», – йдеться у постанові.
Також уряд ухвалив взяти до відома, що держава в особі Мінфіну придбаває у ФГВФО акції АТ «Сенс Банку» у повному обсязі за одну гривню, а органом управління корпоративними правами за акціями «Сенс Банку», що належать державі, є Міністерство фінансів.
Згідно з постановою, «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) визначили депозитарною установою, в якій відкрито рахунок у цінних паперах на ім’я держави, на який будуть зараховані на акції АТ «Сенс Банку».
Мінфіну доручили забезпечити укладення договору купівлі-продажу акцій АТ «Сенс Банк». Видатки на придбання акцій здійснити за рахунок бюджетних коштів, передбачених Мінфіну у на його утримання. Та забезпечити оплату вартості зазначених акцій після їх зарахування на рахунок у цінних паперах держави в Укрексімбанку.
Нагадаємо: 29 травня 2023 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9107−1, який дає змогу НБУ націоналізувати банки підсанкційних власників.
20 липня 2023 року Національний банк України ухвалив рішення про виведення з ринку «Сенс Банку» (колишній «Альфа-Банк») і звернувся до уряду щодо його націоналізації.
В Нацбанку зазначили, що через зв’язок власників опосередкованої істотної участі в «Сенс Банку» Михайла Фрідмана та Петра Авена з режимом країни-агресора до них були застосовані санкції в Європейському Союзі, Великобританії, Канаді, Швейцарії, Австралії, Новій Зеландії, які передбачають блокування активів. Також указом президента України до Фрідмана, Авена та Андрія Косогова застосовані персональні санкції, зокрема, у формі блокування активів.