Спалах у небі над Київщиною: космічне агентство України назвало причину
Найбільш вірогідною причиною потужного спалаху під Києвом увечері 19-го квітня було падіння метеорита.
Про це повідомили у пресслужбі Державного космічного агентства України.
«Найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеорита з потоку Лірид», — ідеться в повідомленні.
У космічному агентстві пояснюють: щороку у квітні Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік Ліриди.
Ліриди — це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака – яскраві спалахи, або так звані «вогненні кулі».
Метеорний потік Ліриди — один із найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали в Китаї у 687 році до н. е. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір’я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ.
У шлейф комети Тетчера, яка залишає метеоритний потік Ліриди, Земля потрапила 15-го квітня 2023 року. Вийде з нього планета 29-го квітня. Пік зорепада припадає на 21-ше квітня.
Схожий такий випадок відбувся у лютому 2023 році. Тоді над північною Францією впав метеор, який згорів в атмосфері. Метрове небесне тіло під час вибуху освітило небо над країною, що зафіксували камери спостереження та очевидці.
Окрім того, за повідомленням Головного центру спеціального контролю Державного комічного агентства України, 19-го квітня 2023 року о 21:57 за київським часом інфразвуковими засобами зареєстрована високоенергетична акустична подія. Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області. За даними центру, подія ймовірно пов’язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери.
Розповсюджена інформація, про те, що над Києвом міг увійти в атмосферу супутник на NASA, не підтвердилася. Яскравий спалах над Києвом не має нічого спільного до входу супутника NASA RHESSI, орбіта якого не наближається до України за тисячі кілометрів.
Рептилоїди з Альфи Центавра прилетіли дати п…лей кацапським кблюдкам .