Швеція надає Україні близько $138 млн на відновлення та розвиток

Швеція закупить і передасть Україні 18 додаткових артилерійських систем Archer і 5 артилерійських радарів ARTHUR у межах вісімнадцятого пакету військової допомоги вартістю близько 300 мільйонів доларів США. Також країна виділить Україні допомогу у відновленні, розвитку та задоволенні нагальних гуманітарних потреб.
Про це заявив міністр міжнародного розвитку Швеції Бенджамін Доуза, цитує агентство Reuters, пише Європейська правда.
За словами шведського міністра, країна виділить Україні понад 1,4 млрд шведських крон (близько $137,7 млн) для допомоги у відновленні та розвитку, а також для задоволення нагальних гуманітарних потреб.
Він розповів, що цей пакет допомоги, який є найбільшою в історії Швеції програмою цивільної допомоги, включає підтримку у відновленні зруйнованої інфраструктури, а також розмінування та підготовку медичних працівників.
«Підтримка України – це питання солідарності, а також безпеки Швеції. Останні кілька тижнів були непростими. Ніколи ще не було так ясно, що ми не можемо більше сприймати світову підтримку України як належне», – підсумував Доуза.
Тим часом міністр оборони Швеції Пол Йонсон у соцмережі Х зазначив, що раніше країна передала Києву вісім систем Archer, повідомляє Укрінформ.
«Вони (системи Archer – ред.) цінуються в Україні і добре виконують свою роботу на фронті, завдаючи шкоди російським окупантам. Завдяки поєднанню швидкості, точності та мобільності Archer є грізною зброєю в Україні», – написав Йонсон.
П’ять нових артилерійських радарів ARTHUR допоможуть виявити артилерійські снаряди та вирахувати місце їхнього походження, зауважив міністр.
«Це дасть змогу дружнім системам вести контрбатарейний вогонь по позиціях. Раніше системи ARTHUR були передані Україні Швецією та Великою Британією», – йдеться у дописі Йонсона.
Шведський міністр оборони зазначив, що, згідно з відкритими джерелами, Росія втратила понад 437 буксируваних артилерійських установок, 869 самохідних систем і 451 реактивну систему залпового вогню.
«Сподіваємося, що цей шведський артилерійський пакет ще більше примножить ці цифри», – наголосив Йонсон.
Він додав, що Швеція також приєднається до артилерійської коаліції, щоб координувати і забезпечувати Сили оборони України сучасними артилерійськими системами, боєприпасами і тренуваннями.
«Довгостроковою метою є посилення артилерійського потенціалу України та підвищення оперативної сумісності із НАТО», – написав Йонсон.