Шольц наполягає, щоб сотні тисяч біженців з України почали працювати в Німеччині якомога швидше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що сотні тисяч українських біженців повинні якомога швидше отримати роботу. За його словами, не може бути так, щоб із 2000 лікарів, які приїхали до Німеччини з України та хотіли працювати, лише 120 отримали дозвіл. Він звинувачує у цьому бюрократію.
Про це пишуть Süddeutsche Zeitungта Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Шольц розповів, що завдяки ініціативі Job-Turbo, впровадженій Міністерством праці та соціальних справ, кількість українців, які працюють, зросла до понад 200 тисяч.
Водночас, за словами канцлера, є ще «кілька сотень тисяч» українських біженців, які поки не працюють.
За його словами, зрозуміло, що людина не може одразу працювати на тій посаді, яку мала у своїй країні. Проте спеціалістів можна працевлаштовувати на неповний робочий день, пояснив Шольц.
Так, він не розуміє, чому з 2000 лікарів серед українських біженців дозвіл змогли отримати лише 120. Канцлер вважає, що винні роботодавці та бюрократія у федеральних землях. Він заявив, що у федеральних землях є занадто багато паралельних органів з визнання професійних ступенів та кваліфікацій.
Заява Шольца пролунала за два тижні до виборів у Бранденбурзі. У німецькому суспільстві давно точиться дискусія про те, що велика частка українських біженців отримує допомогу нібито замість того, щоби працювати.
Нагадаємо, у травні німецький Інститут дослідження ринку праці та професій спрогнозував, що середній рівень зайнятості серед українських біженціву Німеччині сягне 55% тільки через 10 років інтеграції. Працевлаштування гальмує висока частка матерів-одиначок та порівняно поганий стан здоров’я.