<
Інші розділи

Що робити мешканцям багатоповерхівок за відсутності каналізації під час блекауту: можливі варіанти

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:35 | 11.12.2022 / Новини / /
Перегляди
1058
/ коментарі 2

У випадку повного блекауту не буде працювати каналізація. Що робити у разі її відсутності, які варіанти пропонують експерти.

Якщо не буде світла, критичним буде навіть не відсутність світла, а відсутність каналізації. На думку директора аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка без каналізації можуть залишитись 12,5 тисяч багатоквартирних будинків з централізованим тепло-, водо- та електропостачанням. Пише ТСН.

“Водогін і каналізаційне господарство міста критично залежать від наявності електрики, оскільки обидві системи потребують роботи помп. Крім того, для каналізації необхідна певна кількість води, інакше відходи киян осідатимуть і накопичуватимуться в каналізаційних трубах”, – зазначив експерт.

Якщо не буде електроенергії не допоможуть, як деякі вважають і запаси води. Без електрики не будуть працювати каналізаційні насосні станції. В такому разі система просто переповниться, відходи жителів верхніх поверхів почнуть литися у квартири на нижніх поверхах. 

На думку експерта, підготуватись до життя без каналізації потрібно заздалегідь. І тут нічого іншого не придумаєш, як скористатися досвідом утилізації відходів людством, яке не знайшло дотепер кращого способу, ніж закопувати  продукти людської життєдіяльності у землю.

Як вважає Сергієнко, у випадку повного блекауту та відключення каналізації, мешканцям багатоповерхівок найкраще буде облаштувати у дворах будинків вигрібні ями та дворові туалети.

Ще один варіант, що робити, якщо не буде каналізації, про який ми вже писали, пропонує мандрівник екстремал Гліб Скоробогатов. А саме, на крайній випадок, скористатися наступною конструкцією. Сміттєвий пакет запхнути у наволочку (щоб пакет не порвався) та  помістити в унітаз, закріпити скотчем.

Налити всередину сміттєвого пакета трохи води з содою або насипати наповнювач для туалету домашнього улюбленця. Після використання одноразовий пакет винести на сміття, наволочку використовувати багаторазово. Запропонований спосіб, звичайно, врятує на перший час, але до нього є багато запитань, наприклад, невідомо яким чином це буде вивозиться зі смітника.

В такій ситуації деякі кияни замислюються над купівлею біотуалетів для квартир, які за відсутності світла та зупинки роботи каналізаційних систем можуть бути тимчасовим порятунком.




коментарів: 2
  1. Як буде той белькаут, то нам простим смертним не буде чим какать, владі нема чого хвилюватися!

  2. “відходи жителів верхніх поверхів почнуть литися у квартири на нижніх поверхах”
    Як же все ж пощастило тому хто жиє на 9му поверсі 9типоверхівки!..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 Листопада, Субота