Що робити з невикористаною субсидією?
Субсидіанти, на рахунках яких є невикористана субсидія (переплата), мають право сплачувати за комунальні послуги менше – рівно на суму невикористаної держдопомоги.
Про це заявили в прес-службі Мінсоцполітики, – передає Today.ua.
У разі, якщо домогосподарство заощаджувало або отримало субсидію “заднім числом” за ті місяці, коли субсидію ще не нараховували, у березні сім’я має право вимагати зменшити платіжки за лютий. Сума знижки якраз і буде дорівнює сумі невикористаної житлової субсидії. Крім того, якщо на рахунках є велика переплата, домогосподарство зможе розраховуватися цими грошима за комуналку у квітні.
З березня виплату субсидії готівкою почали отримувати ті родини, яким пільга була призначена в 2018 році. Крім того, з цього місяця скасовується таке поняття як обов’язковий платіж. Субсидіанти тепер будуть отримувати всю суму допомоги на руки і самостійно розрахуватися за спожитий газ, електроенергію, воду і тепло.
Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами, з 12 березня можуть монетизувати свою субсидію в будь-якому відділенні “Ощадбанку”.
Якщо субсидіант не є пенсіонером і при цьому не має поточного рахунку в “Ощадбанку”, Міністерство соціальної політики надішле адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через банк.
Якщо субсидіант не є пенсіонером, але має поточний рахунок в “Ощадбанку” для виплати соціальної допомоги/депозитів/заробітної плати, субсидію автоматично буде зараховано саме на цей рахунок, і банк надішле SMS про її надходження. Отримання субсидії в грошовій формі відбуватиметься через систему грошових переказів “Швидка копійка”.