<
Інші розділи

Жителі села Піща заявили про наміри стати частиною Шацької ОТГ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:21 | 1.04.2018 / Шацьк /
Перегляди
5
/ Коментарі відсутні

Відповідно до процедури приєднання, 25-го березня в 4-х селах Піщанської сільської ради було проведено громадські слухання з цього питання під головуванням Олександра Бакуна, сільського голови.

До обговорень селян долучились Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Людмила Цевух, секретар Шацької селищної ради.

Зазначимо, що до Сергія Карпука під час виїзного прийому громадян минулого тижня звернулися жителі села Затишшя з проханням якнайшвидше провести обговорення щодо приєднання до Шацької ОТГ, – повідомляє Шацький край.

На збори в кожному селі зійшлися чимала кількість жителів, що свідчить про те, що питання об’єднання дійсно цікавить людей. Разом з тим, не всі до кінця розуміють, як реформа працює в дії. Про це, зокрема, Про це, зокрема, свідчили і численні запитання до гостей.

Найактуальніші питання стосувалися надання адміністративних послуг, адже багато людей вважають, що тепер вони надаватимуться лише в Шацьку. Висловлювалися побоювання і щодо того, що увесь фінансовий ресурс буде залишатися в центрі громади. Районні керівники роз’яснили, що на місці, тобто в Піщі, залишається староста, який виконуватиме роль посередника між жителями сіл та селищною радою, тобто кардинально в наданні адміністративних послуг нічого не зміниться. А для того, аби всі села були представлені в раді, в об’єднаній громаді відбудуться довибори, на яких селяни зможуть обрати своїх депутатів.

Оскільки реформа місцевого самоврядування направлена на передачу на місця більшості повноважень та ресурсів, то місцеві жителі цікавилися, чи насправді зможуть хоча б контролювати такі питання, як роздача землі та вирубка лісу, адже  жителі Затишшя та Кам’янки непокояться щодо численної рубки лісів, особливо тих, де знаходяться ягідники. Мешканці села Острів’я прагнуть зберегти пасовиська, які розташовані за межами села і вже потрохи розподіляються Держгеокадастром без погодження з місцевою радою. Про розподіл землі без відома громади говорили у й селі Піща.

За результатами голосування, жителями Піщанської сільської ради прийнято майже одностайне рішення – приєднатися до Шацької об’єднаної громади. З чотирьох сіл лише 2 жителі проти і 1 житель утримався. Остаточне рішення, за результатами зборів селян, буде прийнято депутатами Піщанської сільської ради на найближчій сесії.

Як зазначив Василь Голядинець, керівництво району й надалі буде працювати над процесом об’єднання з іншими територіями, аби в районі створити одну громаду.

– Маємо намір поїхати у всі населені пункти району, розповідати та доносити людям суть децентралізаційних процесів. Сподіваюся, будемо мати позитивний результат, Приємно, що інших варіантів жителі сіл Піщанської сільської ради не розглядали та не пропонували, адже всі розуміють і бачать, якими темпами розвивається Шацька ОТГ та з яким бюджетом живе. Натомість знаємо бюджети решти сільських рад, які взагалі не є спроможними і яким заледве у місцевих бюджетах вистачає коштів на заробітну плату, не кажучи вже про бюджет розвитку. Тобто сенсу тягнути з об’єднанням у них немає.

Окрім того, за словами Василя Голядинця, роботи на теперішній час і на майбутні роки в Піщанській сільській раді вистачає: це проблеми зі школою, також у планах – розпочати будівництво амбулаторії (на що цілісно спрямували кошти, не розпорошуючи їх між амбулаторіями та ФАПами громади і району).

Стосовно Світязької сільської ради, яка поки що не хоче об’єднуватися з Шацьком, керівництво району та Шацької ОТГ буде проводити відповідну агітаційну роботу з депутатами та місцевим населенням, адже твердо переконані: на території району має бути одна спроможна громада.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 Січня, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час