Як у храмах Шацька, Мельників та Пульма освячували воду
Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 19-го січня, завершує цикл Різдвяних свят.
Це християнське свято прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан, – пише Район.Шацьк.
Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.
Своїм водохрещенням у Йордані Спаситель започаткував Таїнство водохрещення – одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя во Христі. На честь євангельської події в цей день, а також напередодні (у водохресний Святвечір) у всіх православних храмах відбувається чин Великого водоосвячення.
Чин Великого водоосвячення відбувся і по церквах та храмах Шацького району.
Світлини зі святкового освячення води, які відбувалися у храмі Різдва Богородиці селища Шацьк, Свято-Миколаївському храмі села Пульмо та Свято-Аннівському храмі села Мельники опцублікували на своїх сторінках у соцмережах священники Микола Вихор, Олександр Черевко та Василь Хомич.
Освячення води у Шацьку
Освячення води у селі Мельники
Освячення води у селі Пульмо