Розповіли, про ТОП-3 альтернативи свічкам для освітлення приміщень
31-го жовтня після чергової масованої ракетної атаки росії по об’єктах цивільної та критичної інфраструктури багато українців знову залишилися без світла. І якщо ви вже знаєте, як зробити просту масляну свічку з підручних засобів, візьміть собі на замітку альтернативні варіанти для освітлення приміщень увечері та вночі.
Апостроф детальніше розповідає про це.
1. Світлодіодні стрічки-наклейки
Існує безліч джерел світла, зібраних на основі світлодіодів. Світлодіодна стрічка – це гнучка друкована (монтажна) плата, на якій рівновіддалено один від одного розташовані світлодіоди. Зазвичай ширина стрічки становить 8 чи 10 мм, товщина (зі світлодіодами) 2-3 мм. Світлодіодна стрічка працює від постійного струму і підключається до джерела струму з постійною напругою величиною зазвичай 12 В, рідше 24 В і 5 В.
Переваги світлодіодної стрічки:
- яскравість та рівномірне освітлення;
- надійність (порівняно з традиційними лампами розжарювання та люмінесцентними лампами, світлодіоди мають більший термін служби);
- низьке енергоспоживання;
- простота монтажу (чимало стрічок мають на звороті клейкий шар, що дозволяє її легко прикріпити практично на будь-які поверхні. Наприклад, таку стрічку можна розмістити біля робочих зон на кухні, щоб було зручно та безпечно готувати).
2. Гірлянди на батарейках
Ще однією альтернативою свічкам для освітлення приміщення є гірлянда на батарейках. Таке джерело світла може працювати до 2-3 днів. В середньому від недорогих батарейок світлодіоди горять 24 години яскраво, потім 48 – в режимі згасання, їх яскравість поступово знижується.
3. Світлодіодні ліхтарі
Світлодіодний ліхтар є портативним пристроєм для освітлення. Основними показниками є їхня герметичність, міцний корпус, дальність світла, фокусування променя.
Переваги таких ліхтарів:
- мінімальне споживання енергії (ліхтарики на світлодіодах дуже компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батарейки);
- величезний ресурс (світлодіоди відрізняються тривалим терміном експлуатації – від 30 000 до 50 000 годин);
- низька ціна (завдяки невеликим розмірам світлодіода та тому, що для роботи потрібна менша кількість акумуляторів або батарейок, ціна на світлодіодні ліхтарики нижча, ніж на ліхтарики з лампами розжарювання).
Нагадаємо, Резервне світло: де у Нововолинську купити генератор та за скільки