Розповіли про найбільш високооплачувані професії для українців у Польщі
Останнім часом питання працевлаштування за межами України стало дуже гостро. Зростання споживчих цін, за якими зарплати просто не встигають, змушує поїхати в економічно розвиненіші країни, де мінімальна оплата праці значно перевищує середню у більшості українських регіонів.
Пошук відповідної вакансії, яка дозволила б працювати і отримувати гідну оплату, зазвичай розпочинають з безкоштовних сайтів. Громадяни, що мають досвід виїзду на роботу за рубіж, довіряють долю перевіреним агенціям, – пише ВoлиньPost.
Працевлаштування в Польщі: нюанси при виборі роботи
При підборі місця роботи на території Польщі багато українців звертають увагу виключно на заробітну плату. Таку помилку найчастіше роблять ті претенденти, які їдуть в Європу уперше. На практиці виявляється, що:
- вказана оплата – це «брудні» гроші (сума до вирахування податків);
- працедавець не забезпечує житлом;
- на роботу треба добиратися своїм коштом.
На плечі багатьох претендентів, що погналися за високими розцінками плати за працю, лягає харчування, придбання спецодягу і проходження медоглядів. Далекими від ідеалів виявляються й умови праці, але розірвати контракт – означає втратити дохід.
Досвідчені українці при підборі місця роботи обов’язково оцінюють умови, якими забезпечує працедавець, а потім тільки починають планувати поїздку, розраховувати витрати й готувати потрібні документи. Багато хто з українців, що вже побували в Польщі, звертає увагу на вакансії, в яких іноземні громадяни будуть в правах на рівні з поляками.
Куди поїхати на заробітки
У Польщі, як і в інших державах, існує градація зарплат. Середнє значення грошового постачання у країні для працівників, що мають іноземне громадянство і не мають досвіду і кваліфікації, складає близько 15 злотих на годину. Місячний заробіток залежить від кількості робочих змін, їх тривалості та умов праці (нічні виходи, робота в тяжких умовах і інші нюанси припускають нарахування додаткових сум).
Величина доходу в Польщі залежить від знання мови (яка дозволяє працювати на ділянках з більш гідною оплатою), а також професії. Сума зарплати поляків в різних воєводствах може відрізнятися, адже стандартна ставка на годину може бути більша мінімальної на декілька злотих.
Найвища середня зарплата в Польщі – в Сілезькому воєводстві місті Ястшембе-Здруй. Столиця держави займає далеко не перше місце по доходах в країні, але їхати саме туди у пошуках кращої долі хочуть багато українців.
Галузі з дефіцитом кадрів
Розраховувати на швидке працевлаштування можуть українці, що володіють польською мовою на рівні письмової. Такі фахівці можуть отримати запрошення на в’їзд до країни й можуть знаходитися там на особливих умовах в період роботи на підприємстві.
Працевлаштування без проблем
Плануючи поїздку в Польщу, рекомендують дотримуватися порад досвідчених працівників або звернутися по допомогу до консультантів кадрових агенцій. Фахівці допоможуть:
- підготувати пакет необхідних документів;
- розібратися з умовами договору;
- знайти вакансію з найбільш прийнятними вимогами відносно кваліфікації.
Менеджери в таких структурах зацікавлені в залученні нових претендентів і роблять усе можливе, щоб надалі клієнт рекомендував своїм знайомим і рідним звертатися до них – у перевірену фірму, що дорожить своєю репутацією.
Рекрутингові компанії безпосередньо співпрацюють з підприємцями та підприємствами, і тому мають доступ до баз цих актуальних пропозицій на ринку праці. Залишивши заявку на пошук роботи, ви можете планувати дату виїзду, підібрати найбільш вигідний регіон і знайти роботу, яку гідно оплачуватимуть.
Ок
“наташьйя” – сама високооплачувана професія для Українців у Польщі
Так які ж професії найбільш оплачувані, я щось так і незрозумів.
↑