Пожежі в Австралії знищують міста, загинули майже 500 млн тварин
Лісові пожежі вирують в Австралії з вересня. Полум’ям охоплено понад 5,5 млн гектарів. Місцеві ж називають те що відбувається «пеклом на Землі».
Вогонь вже випалив територію розміром з Хорватію. По всій країні наразі нараховується майже 200 осередків горіння. Розповсюдженню вогню сприяють висока температура і сильний вітер. Вже обгоріли мільйони гектарів землі, понад 1200 будинків зруйновано.
Світ намагається оцінити масштаби руйнувань, спричинених найгіршим сезоном боротьби з пожежами у дикій природі Австралії. Зображеннями неба, що перетворилося на палаюче червоне, порівнюються з апокаліптичними фільмами жахів, повідомляє Рубрика.
Науковці застерігають: приклад Австралії – лише початок і називають пожежі результатом змін клімату. В атмосферу викинуто більше 250 мільйонів тонн СО2.
У вогні загинули близько 500 мільйонів тварин
Екологи з Сіднейського університету підрахували, що з вересня загинули 480 мільйонів ссавців, птахів та рептилій. Ця цифра продовжує рости, адже по всій країні досі палають майже 200 пожеж. Деякі види можуть бути втрачені назавжди.
За даними екологів, в пожежах загинули майже 8 тисяч коал, які жили в Новому Південному Уельсі.
Регіон, який знаходиться приблизно у 240 милях на північ від Сіднея, є домом для найбільшої популяції австралійських коал – близько 28 тисяч особин.
Федеральний міністр охорони навколишнього середовища Сьюзен Лей зазначила, що до 30 відсотків популяції рідкісних тварин могли загинути у вогні, тому що близько 30 відсотків їх місця існування були знищені.
Мережу сколихують фото обвуглених тварин, які намагаються сховатись від полум’я. Рятувальні групи знайшли обвуглені тіла тисяч коал. Місцеві повідомляють про мертвих какаду, які падають з дерев. Фермери розповідають про всіяні тілами худоби землі, до яких вони повернулись після пожежі.
Місцеві жителі намагаються власними силами врятувати якомога більше тварин. Зокрема, коалам надають допомогу.
Так, австралієць Патрік Бойл із міста Маллакути, штат Вікторія, був названий героєм за порятунок десятків коал від пожеж в регіоні.
З тих пір, як пожежі пронеслися по регіону навколо Маллакути, Бойл став шукати поранених диких тварин. 22-річний австралієць розповів, як увійшов в обвуглений евкаліптовий ліс, щоб знайти тварин, яких він міг врятувати.
“Я миттєво знайшов коалу з опіками, яку відразу ж відвіз назад до притулку для диких тварин. Насправді було дивно, як швидко я знайшов коал. На даний момент я знайшов вісім або дев’ять, які були врятовані. Я знайшов більше 10 мертвих і близько 5 живих і здорових на даний момент”, – розповів хлопець.
За його словами, притулок для тварин також може потрапити в зону поширення стихії, так що всіх тварин переміщують у тимчасове сховище.
Кількість жертв збільшується
На жаль, людських жертв уникнути не вдалося:
- двох людей знайшли мертвими в окремих машинах у середу вранці;
- загинули батько й син, які залишилися, щоб захистити свій будинок і сільськогосподарське обладнання.
- загинув 28-річний пожежник-волонтер – вітер перевернув його пожежну машину.
- Кількість людей, які загинули у пожежах в Австралії, зросла – щонайменше 24. Ще десятки вважаються зниклими безвісти.
Пожежі в Австралії – яка ситуація зараз
Від початку року пожежі знищили майже 400 будинків у Новому Південному Уельсі та кілька десятків – у Вікторії. Десятки тисяч будинків в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія не мають електрики. У регіоні – надзвичайний стан, проводиться примусова евакуація.
В масовій евакуації населення та туристів задіяні військові літаки та вертольоти.
Евакуйовані люди будуть розміщені зокрема й на військових базах, зазначив прем’єр.
Окрім того, на південному сході Австралії було оголошено надзвичайний стан, влада наказала залишити свої будинки понад 100 тисячам людей в трьох штатах.
Рятувальники наказали туристам терміново покинути узбережжя Нового Південного Вельсу. Зараз у Новому Південному Уельсі – понад 200 пожеж, їхня кількість з кінця грудня зросла більш ніж у два рази.
В суботу ввечері в Новому Південному Уельсі вибухнула вежа, де були мільйони літрів води, і затопила безліч будинків і машин.
Очікують, що у неділю, 5 січня, буде прохолодніше на південному сході країни – подекуди з дощами. Пожежники попередили, що наступну загрозу можна чекати з початку тижня.
Через задимлення вміст небезпечних для здоров’я речовин у столиці країни Канберрі перевищив гранично допустиму концентрацію більше ніж у 20 разів. Синоптики прогнозують посилення спеки, яка триватиме ще три тижні.
Оскільки в Канберрі якість повітря оцінили як найгіршу в світі – жителям рекомендують не виходити з дому, тому австралійська авіакомпанія Qantas скасувала рейси в місто і з міста до кінця тижня.
Вогонь наближається до Сіднея
Стихія знищує будинки та навіть цілі міста. Неподалік Сіднея вогонь винищив понад мільйон гектарів землі. Пожежі майже нічого не лишили від містечка Балморал, що за 100 кілометрів від Сіднея.
У штаті Новий Південний Вельс пожежі наразі вже наближаються до Сіднея.
“Жителі, ймовірно, втратять свої будинки, і буде успіхом, якщо не буде втрачено жодне життя. Є вірогідність, що пожежа посилиться, перетне греблю та переміститься у західне передмістя Сіднея”, – розповів заступник комісара з питань пожежної служби у Новому Південному Вельсі Роб Роджерс.
Допомога зі всього світу
Для пожежних служб в Новому Південному Уельсі зібрали понад 20 мільйонів доларів за дві доби, оскільки штат бореться з кризою лісової пожежі. Прем’єр-міністр Скотт Моррісон скликав 3000 осіб з резервних військ на підмогу.
Допомогу в боротьбі з пожежами надали і знаменитості, серед них американська співачка Пінк і лауреат премії “Оскар” Ніколь Кідман, яка пообіцяла 500 тисяч доларів.
Допомагають також Сінгапур і Папуа-Нова Гвінея. Ці країни запропонували військову підтримку Австралії, а Нова Зеландія направила ще три вертольоти ВПС.
За останніх кілька днів благодійні фонди збору коштів на гасіння пожеж у штаті Новий Південний Вельс зібрали понад 20 мільйонів доларів.
Як лісові пожежі виглядають з космосу
Лісові пожежі настільки потужні, що їх видно навіть з супутника. Світлину, на якій видно не лише самі пожежі, але й величезний шлейф диму, опублікував супутник метеорологічного агентства Японії Himawari-8.
Супутник розташований на орбіті Землі на висоті у 35 тисяч кілометрів у районі Австралії. Він здатен робити світлини кожні 10 хвилин у режимі реального часу.
На знімках видно вогнища загоряння на материку, а також димовий шлейф, що піднімається і поширюється аж до Нової Зеландії.