Помер 39-й президент США Джиммі Картер
29-го грудня у віці 100 років помер 39-й президент США і лауреат Нобелівської премії миру Джиммі Картер.
Про це пише The Washington Post із посиланням на сина Картера, передає УП.
Джиммі Картер помер у своєму будинку в місті Плейнс, штат Джорджія, повідомив його син Джеймс Е. Картер ІІІ, відомий як Чіп.
Він був найстарішим з президентів США всіх часів.
Його син підтвердив смерть, але не назвав її безпосередню причину. У заяві, зробленій в лютому 2023 року, Центр Картера повідомив, що колишній президент після низки госпіталізацій припинить подальше лікування і проведе решту часу вдома під наглядом хоспісу. В останні роки він лікувався від агресивної форми меланоми, пухлини якої поширилися на печінку і мозок.
Дружина Картера Розалінн померла 19 листопада 2023 року у віці 96 років. Подружжя Картерів, які були близькими партнерами в публічному житті, прожили у шлюбі понад 77 років, що є найдовшим президентським шлюбом в історії США. Його остання публічна поява була на її похороні в Плейнс, де він сидів у першому ряду в інвалідному візку. Востаннє Картера сфотографували біля його будинку з родиною і друзями, коли він спостерігав за авіашоу 1 жовтня, організованим з нагоди його сторіччя.
Президент США Джо Байден висловив співчуття з приводу смерті 39-го президента Штатів та лауреата Нобелівської премії миру Джиммі Картера й оголосив 9 січня днем жалоби за померлим.
«…призначаю 9 січня 2025 року Національним днем жалоби на всій території Сполучених Штатів. Я закликаю американський народ зібратися в цей день у своїх відповідних місцях богослужінь, щоб вшанувати пам’ять президента Джеймса Ерла Картера-молодшого. Запрошую людей усього світу, які поділяють нашу скорботу, приєднатися до нас у цьому урочистому вшануванні», – йдеться у заяві Байдена, яку оприлюднив Білий дім.
У заяві Байдена також зазначено, що він розпорядився про приспускання прапорів на знак пошанування 39-го президента США у 30-денний термін з дня смерті Картера.
Довідка. Джиммі Картер був президентом Сполучених Штатів з 1977 до 1981 року, є лауреатом Нобелівської премії миру 2002 року. Член Демократичної партії США. Упродовж двох термінів обіймав посаду губернатора штату Джорджія – з 1971 до 1975 року.