Погода сприяла: на Волині завершили збір цукрових буряків
Станом на 20-те листопада на Волині завершили збір цукрових буряків. На полях зібрали 513 тисяч тонн при врожайності 460 центнерів з гектара.
Про це Суспільному розповів директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко. З його слів, у 2024 році в області посіяли понад 11 тисяч гектарів цукрових буряків.
«Осінь була сприятливою для копання буряків»
На одному з волинських агропідприємств у селі Терешківці Горохівської громади механізатор Василь Ігнацевич шостий сезон збирає коренеплоди. З його слів, цього року працює на новому комбайні.
«За день копаємо, якщо хороша погода, від 15 до 18 гектарів. Тобто, за добу 30-35 гектарів ми викопуємо. Я працюю на оприскувачі. Але як починається сезон, то сідаю на комбайн», — говорить механізатор.
Від початку вересня, каже чоловік, викопали 1600 гектарів цукрових буряків.
«Осінь була сприятливою для копання буряків. Можемо копати й довше, може й сніг застати, може й дощ. Тоді копка вже не така якісна. Цього року повезло з погодою», — каже Василь Ігнацевич.
Перевантажує цукрові буряки й вивозить на край поля 22-річний Василь Нечай. За словами хлопцями, працюють по 12 годин.
«Працюємо цілодобово, не зупиняючись. Техніка нова, працює все ідеально, немає нічого складного. Перенавантажувач вміщає близько 30 тонн цукрових буряків і це, мабуть, восьмий сьогодні. Далі будемо мити й чистити техніку, і ставити на зберігання», — говорить механізатор Василь Нечай.
Чи є кому працювати в полі
Як розповідає директор Іван Мисевич, агропідприємство обробляє 34 тисячі гектарів землі. З його слів, цього року посіяли 1900 гектарів цукрових буряків, викопали майже 150 тисяч тонн солодких коренів. Урожайність — 75 тонн з одного гектара при цукристості 16,5.
«Як для цього року, непогано. Буряки викопані, вони лежать в кагатах і будемо їх ще возити близько місяця. З бронюванням зараз велика проблема. Тому що працівників, які заброньовані були по 45 постанові, їх розброньовують. Їм приходять повістки, з працівниками досить зараз складно», — каже директор агропідприємства.
Після збирання врожаю механізатори глибокорозпушувачем оброблятимуть ґрунт, щоб зняти ущільнення внаслідок руху техніки полями, додав Іван Мисевич.