<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Після лікування зубів під наркозом трирічний лучанин потрапив у реанімацію

11:07 | 17.09.2024 / Новини / , /
Перегляди
524
/ Коментарі відсутні

Медики «Охматдиту» врятували життя трирічному лучанину, який перебував у важкому стані через розрив трахеї.

Про це повідомили у НДСЛ «Охматдит».

Трирічний Лука з Луцька потрапив до київського «Охматдиту» в критичному стані. У рідному місті хлопчику проводили стоматологічне лікування зубів під наркозом з інтубацією трахеї.

Після процедури, дорогою додому, мама Луки помітила, що у хлопчика почало боліти горло, а його шия, голова та обличчя почали сильно набрякати. Дихання дитини стало утрудненим. Тому лучанка терміново звернулися до місцевої лікарні.

Після проведених рентгенівських обстежень та КТ лікарі виявили накопичення повітря в середостінні, під шкірою голови, шиї, грудної клітки. Це свідчило про порушену цілісність дихальних шляхів у хлопчика. Вже наступного дня Лука був терміново доставлений до «Охматдиту».

Під час КТ, рентгенівських обстежень та бронхоскопії у дитини виявили розрив трахеї. Дефект був розташований на задній стінці трахеї, півтора сантиметра нижче голосових зв’язок. Довжина розриву становила 2,5-3 сантиметри.

Того ж дня провели термінову операцію. Медики успішно зашили та відновили цілісність трахеї. Під час операції спеціалісти використовували бронхоскопію для контролю якості швів та забезпечення надійності з’єднань.

Через 48 годин після операції Луку перевели на самостійне дихання. На третій день після втручання хлопчик був переведений з реанімації у відділення, а вже через 11 днів його виписали додому.

«Небезпека цієї травми полягає в тому, що розрив трахеї загрожує життю. Повітря виходить за межі дихальних шляхів і накопичується в середостінні під тиском. При кожному вдиху повітря потрапляє туди, але не може повернутися назад. Відбувається стискання внутрішніх органів – серця і легень. Це може призвести до дихальної недостатності або навіть до задихання», – пояснює дитячий хірург, професор Євген Олегович Руденко.

При подібних травмах дуже важливо швидко звернутися по медичну допомоги, оскільки хірургічне втручання є ефективним лише в перші дні після травми. Якщо діагноз ставиться пізніше, хірургія може бути пов’язана з серйозними ускладненнями.

Зараз Лука почувається добре, продовжує радіти життю, відвідувати садочок і гратися з друзями. Мама розповідає, що найбільше дитина любить бавитися машинками, малювати та кататися на гойдалках.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця
21 Листопада, Четвер