<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Оприлюднили унікальні світлини України початку ХХ століття

Цей запис опубліковано більш як рік тому
06:34 | 19.04.2019 / Новини / /
Перегляди
5
/ коментарі 3

На сайті Бібліотеки Конгресу США опубліковані кілька унікальних кольорових фотографій України, зроблених у 1905 році. Це частина колекції робіт російського фотографа Сергія Прокудіна-Горського.

Прокудін-Горський не був піонером у галузі кольорової фотографії. Він використовував звичайні чорно-білі фотопластини, – пише «Хроніки Любарта».

Через кольорові фільтри синього, зеленого і червоного кольорів робилися послідовно три знімки одного і того ж сюжету. Після цього виходили три чорно-білі позитиви.

Для переглядання таких світлин використовувався проектор, що працює через відповідні світлофільтри. При проекції зображень з фотопластин на екран виходило кольорове зображення.

У 1918 році Прокудін-Горський емігрував з революційної Росії до Франції та забрав із собою практично всі свої роботи. У 1948 році колекцію викупила в спадкоємців фотографа Бібліотека Конгресу США.

Світлини довгий час лежали в архівах, і тільки розвиток комп’ютерних технологій дозволив обробити ці знімки. Скляні пластини відсканували, і за допомогою комп’ютера відтворили початкові кольорові фотографії.

Всього колекція Прокудіна-Горського налічує 1902 кольорових і близько 1000 чорно-білих фотографій. Їх реставрація й обробка продовжується по сьогоднішній день.

Серед цих робіт є кілька світлин, які фотограф зробив біля міста Путивль Сумської області, а також роботи з Криму (Ластівчине гніздо та місто Алупка).




коментарів: 3
  1. Запитай в ООН чий Крим. Те що хтось щось у когось вкрав, не означає що це його.

  2. жили не тужили, поки не прийшли кляті комуняки, а як прийшли так і почалось – электричне освітлення, трактори, кудись соломьяні дахи подівались, а потім до газу дійшло… Як добре шо поступово все це закінчуеться… ууу, кляті комуняки…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Січня, Четвер
15 Січня, Середа