[ОНОВЛЕНО] В Україні запровадили «карантин вихідного дня»
Кабінет міністрів 11-го листопада підтримав запровадження в Україні так званого карантину вихідного дня з 14-го і щонайменше до 30-го листопада.
Дане рішення прийняли на засідання уряду, – повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у телеграмі.
За словами прем’єра, Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні “карантину вихідного дня”. І на цьому засіданні Кабмін планує ввести нові карантинні обмеження.
Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що найкращий варіант для медичної системи — це запровадження локдауну на всій території України на три тижні. Однак цього не витримає економіка. Тому МОЗ рекомендує хоча б посилити карантинні обмеження, – передає Громадське.
Що змінюється?
В Україні відмовляються від адаптивного карантину та запроваджують обмеження помаранчевого рівня небезпеки на всій території держави.
Що дозволено та заборонено під час «карантину вихідного дня»
Його запроваджують вже з цих вихідних — з 00:00 суботи, 14-го листопада, до 00:00 понеділка, 16-го листопада. Такий карантин діятиме в Україні щонайменше три вихідних поспіль.
Тоді заборонено працювати:
- кафе, ресторанам, барам — вони можуть працювати на виніс;
- торговим розважальним центрам;
- закладам культури;
- спортзалам, фітнес-центрам.
Дозволяється робота:
- громадського транспорту;
- супермаркетів, 60% площі яких відведено під торгівлю продуктами;
- аптек, ветеринарних аптек;
- автозаправок, але без зон харчування;
- закладів, які надають фінансові послуги, та закладів з ремонту.
Також пропонується запровадити рекомендації для виділення окремого часу пріоритетного обслуговування з 10:00 до 12:00 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в органах місцевого самоврядування на підприємствах, в організаціях та установах сфери обслуговування.
Як підтримуватимуть бізнес
Прем’єр-міністр зауважив, що оскільки нові обмеження “неприємні та болісні” для бізнесу в ресторанній, розважальній та культурній сферах, уряд готовий підтримати підприємців. Для цього повністю відновлюються та розширюються наступні програми підтримки:
- компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
- програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою).
- можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною, що ми зараз оговорюємо з Торговельно-промисловою палатою.
- продовження реалізації програми доступних кредитів “5-7-9”, яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.
Правильне рішення. От тільки штрафи за маски треба підвищити і для остаточної перемоги над недугою впровадити такий карантин, як було весною .Уряд і президент роблять все правильно, підтримую.