<

Один зі скверів у Чернігові перейменовують на честь Дональда Трампа

18:48 | 17.10.2025 / Новини / , /
Перегляди
33
/ Коментарі відсутні

За перейменування скверу «Казка» на Шерстянці у Чернігові на честь Дональда Трампа з присутніх на сесії проголосували представники всіх фракцій міськради й два позафракційних депутати, які обирались від забороненої нині «ОПЗЖ». Загалом «за» 22 депутати, двоє утримались, троє не голосували.

Про це йдеться у протоколі поіменного голосування, пише Суспільне.

Депутати, які голосували за перейменування скверу на честь Трампа:

  • Василь Білогура (фракція “Рідний дім”);
  • Руслан Волок (фракція “Рідний дім”);
  • Віталій Гриць (фракція “Рідний дім”);
  • Регіна Гусак (фракція “Рідний дім”);
  • Ірина Должикова (фракція “Рідний дім”);
  • Владислав Кухар (фракція “Рідний дім”);
  • Дмитро Митрофанов (фракція “Рідний дім”);
  • Артем Тарасенко (фракція “Рідний дім”);
  • Галина Леник (фракція “Рідний дім”);
  • Наталія Малець (фракція “Рідний дім”);
  • Наталія Хольченкова (фракція “Рідний дім”);
  • Лариса Лесун (фракція “Рідний дім”);
  • Вікторія Овчаренко (фракція “Рідний дім”);
  • Бистров Віктор Едуардович (фракція “Наш край”);
  • Черненок Максим Петрович (фракція “Слуга народу”);
  • Демченко Катерина Костянтинівна (фракція “Слуга народу”);
  • Семененко Марина Миколаївна (фракція “Європейська солідарність”);
  • Соломаха Ірина Григорівна (фракція “Європейська солідарність”);
  • Мандровний Ігор Олександрович (фракція “Європейська солідарність”);
  • Бережний Віктор Миколайович (фракція “Європейська солідарність”);
  • Голець Віталій Віталійович (позафракційний, обирався від нині забороненої “ОПЗЖ”);
  • Сехін Віктор Олександрович (позафракційний, обирався від нині забороненої “ОПЗЖ”).

Депутати, які утримались від голосування за перейменування скверу на честь Трампа:

  • Володимир Коваленко (фракція “Рідний дім”);
  • В’ячеслав Летута (фракція “Рідний дім”).

Депутати, які не голосували за перейменування скверу на честь Трампа:

  • Юлія Дарницька (фракція “Рідний дім”);
  • Олександр Шевчук (фракція “Рідний дім”);
  • Павло Вовк (позафракційний, обирався від нині забороненої “ОПЗЖ”).

Як повідомив у коментарі Суспільному Павло Вовк, під час голосування за перейменування скверу на честь Трампа він був присутній у сесійній залі, але витягнув свою картку та не голосував.

Нагадаємо, рішення про перейменування підтримали 16 жовтня на 46-й позачерговій сесії Чернігівської міськради. Пропозицію щодо цього внесла голова фракції “Європейська солідарність” Марина Семененко.

Перейменування скверу на честь президента США Дональда Трампа представник Українського Інституту національної пам’яті Сергій Бутко назвав “надзвичайно грубим порушенням закону та державної політики національної пам’яті українського народу”.

“На честь фізичної особи можуть називати будь-що тільки після його смерті. Про це йдеться у законі «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» частини 2 статті 3”.

Бутко пояснює: повністю оцінити, чи гідна людина, щоб на її честь називали вулицю або сквер, можна лише після того, як вона закінчить свій життєвий шлях.

“Наскільки мені відомо, депутати-ініціатори цього перейменування були поінформовані юристом, що це заборонено законом. Але сталося, як сталося. На мій погляд — це дуже погано. Тому що у нас у громаді велика кількість претензії. Бо зараз є багато Героїв України (посмертно), які народилися вже у незалежній Україні й віддали своє життя. Вони відзначені найвищими нагородами, а на їх честь немає назв”.

Ще одним порушенням Бутко називає “непроведення комісії по топонімії та громадських обговорень” щодо перейменування цього скверу.

“Рішення одразу ухвалили у сесійній залі. Закон є однозначним, і його норми треба дотримуватися. Я не розумію, чому 22 депутати міськради порушили закон?”.

У коментарі Суспільному ініціаторка перейменування Марина Семененко зазначила, що знає про закон, який забороняє перейменовувати іменами живих людей, та додала:

“Тому ми не перейменовували на ім’я Дональда Трампа. Це — сквер Трампа. Прізвище просто. Це була ініціатива нашої фракції. Чернігівська міська рада може встановлювати назви, які їй захочеться у місті. Це не питання до Інституту національної пам’яті”.

Це рішення Марина Семененко назвала, як “чисто дипломатичний, політичний, гарний крок, щоб отримати зиск для нашого міста”.

Як йдеться у пояснювальній записці до цього рішення, сквер перейменували “з метою вшанування видатних політичних лідерів сучасності, а також привернення міжнародної уваги до відбудови міста-героя Чернігова”.

“Жителі Чернігова висловлюють щиру надію, що в період нових міжнародних викликів саме Дональду Трампу вдасться докласти зусиль для припинення чергової великої війни та досягнення стійкого миру. Ми віримо, що саме за це він може заслужено стати лауреатом Нобелівської премії миру”, — йдеться у записці.

Марина Семененко на своїй фейсбук-сторінці зазначила, що наступним кроком стане звернення до президента США та його сімʼї із запрошенням до міста-героя Чернігова в гості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 Грудня, П’ятниця
4 Грудня, Четвер