За 5 хвилин маємо бути в літаку: Герой України, льотчик-винищувач KARAYA розповів про захист неба
БУГ записав інтерв’ю із Героєм України, легендарним льотчиком-винищувачем підполковником Повітряних Сил ЗСУ 30-річним Вадимом Ворошиловим на позивний «KARAYA», який нещодавно приїхав до нововолинських школярів із візитом.
Днями у Нововолинськ до школярів ліцеїв №4 та №5 завітав легендарний український льотчик-винищувач Вадим Ворошилов на позивний «KARAYA». Після візиту БУГ мав можливість записати із відомим пілотом інтерв’ю. Говорили про мету візиту, про патріотичне виховання молоді, складність роботи в авіації, підготовку до польотів. Запитували, як зустрів Вадим Ворошилов ранок 24-го лютого 2022 року, про можливість освоєння американських винищувачів F-16 та любов до неба.
Підполковник Повітряних сил ЗСУ Вадим Ворошилов, в першу чергу подякував місцевим органам самоврядування за постійну підтримку для його бригади та Силам оборони України загалом. Він вважає, що у школах наразі патріотичне виховання молоді ще не зовсім на достатньому рівні, однак, останнім часом робота в цьому напрямку значно покращилася.
У 2021 році пілот прийняв рішення про звільнення зі служби, це рішення він пов’язує із системною проблематикою. В той час льотчик займався цивільною авіацією, продовжував польоти і був старшим начальником одного з приватних аеродромів. Однак, з початком повномасштабного вторгнення, не роздумуючи, знову приступив до служби. Йому та іншим пілотам вдалося успішно виконати операцію з виведення з під ворожого удару авіаційної техніки і її збереження.
Що росія розпочне повномасштабну війну KARAYA не знав. Вранці 24 лютого 2022 року до нього подзвонив пілот Андрій “Джус” Пільщиков та повідомив про підступний напад ворог. Нагадаємо, Андрій “Джус”, на жаль, загинув в авіакатастрофі на Житомирщині у серпні минулого року.
“Вранці подзвонив Андрій “Джус”, сказав, що у них на аеродромі уже вибухи, що все почалось. Я вийшов на вулицю, подзвонив командиру, що повертаюся, подзвонив колегам, які також були в оперативному резерві. Потім зібрав речі дружини, відправив її у безпечне місце і сам повернувся на службу”, – розповів пілот.
У перший місяць повномасштабного вторгнення Вадим Ворошилов працював на Житомирському напрямку. Згодом відпрацьовував на сході та півдні, а зараз захищає небо над всією Україною в системі протиповітряної оборони.
На запитання про те, як проходить звичайний день льотчика, Вадим Ворошилов відповів, що якщо він знаходиться на оперативному аеродромі, то перебуває у бойовій готовності 24/7.
“У нас є 5 хвилин, щоб бути в кабіні літака в повному екіпіруванні. Та ще 10 хвилин, щоб вже бути у повітрі. Кожна хвилина затримки може забрати життя цивільного населення, тому часу на зволікання взагалі немає і потрібно бути готовим 24/7”, – розповів льотчик про підготовку до вильоту.
Якщо є час, пілот проводить певні ритуали зі своєю “залізною пташкою”. Перед вильотом він зазвичай має погладити літак, привітатися, попросити, щоб не підвів і далі вже може працювати.
Наразі KARAYA літає на борту МІГ-29. На запитання, чи сідав пілот за штурвал американського винищувача F-16, чи приходить відповідним навчання, льотчик відповів, що тема є конфіденційною і він не може розголошувати таємницю, але зізнався, що усе попереду.
Українцям, які знаходяться в тилу, для пришвидшення перемоги Вадим Ворошилов радить об’єднуватися. Адже ворог працює над тим, щоб внести розлад у наше суспільство.
“Ми маємо бути єдині. Якщо ти не в Силах оборони України, то маєш робити все задля Сил оборони України. Це найголовніше! Адже так, як армія не може існувати без народу, так само — і народ без армії. Ми єдина нація, один народ і маємо працювати проти нашого спільного ворога”, — закликає KARAYA.
Льотчик вважає, що після війни потрібно буде докладати максимум зусиль для адаптації та соціалізації військових, особливо піхоти, до цивільного життя.
Вадим Ворошилов зазначає, що для нього авіація — це сенс життя. Він здійснив уже близько 2000 польотів. Каже, що дещо звик до неймовірних краєвидів. Але, зізнається, що якщо знаходиться у відпустці 15 діб та не літає, то починає сумувати за небом.
Дивіться також менш офіційну рубрику БУГу “АНКЕТА”, де легендарний льотчик Вадим Ворошилов розповів, про свій подвиг на Вінничині, за що йому присвоїли звання Героя України. Як авіатор ласкаво називає свій літак, чи вірить у забобони та що зробить після перемоги.