“Треба підтримувати профтехосвіту і скорочувати кількість закладів вищої освіти”, – Ігор Палиця
11-го квітня на базі Нововолинського ВПУ №1 голова облради Ігор Палиця спільно з народним депутатом Ігорем Гузем, міським головою Нововолинська Віктором Сапожніковим та його заступником Андрієм Сторонським, директором ВПУ Валентиною Приступою обговорили питання фінансування закладу профтехосвіти.
Чиновники вкотре підняли питання виділення коштів на профтехучилища. Як повідомив Ігорп Палиця, гроші в обласному бюджеті теж закінчилися. А ситуація, каже Валентина Приступа, стає морально нестерпною.
Голова облради поцікавився, наскільки ВПУ може скоротити свої витрати, на що директор закладу зазначила, що на мільйон-півтора, якщо знімати надбавки, індексації.
Валентина Приступа зауважила також, що училище заробляє саме на себе. За ці гроші поставили вікна у ВПУ, платять за енергоносії. Голова облради сказав, що є багато шкіл, які не опалюються, і обласний бюджет вирішує, чи в цих школах робити ремонти, чи опалення.
“Ніхто не кине вас напризволяще, тут треба розуміти і обласний, і міський бюджети й виходити на якусь середину”, -підсумував він.
Ігор Гузь розглянув як варіант розділити фінансування на трьох: держава дає 50 % і по 25% з місцевого та обласного бюджетів. Проте у Бюджетному кодексі це заборонено. Очевидним є те, що якщо передавати профтехучилища на баланс облради, то вона буде повноправним їх господарем, вирішуватиме скільки місць буде скорочено тощо.
“Не має бути такої шокової терапії. Моє бачення: треба підтримувати профтехосвіту, а скорочувати кількість закладів вищої освіти. Тому що ці випускники нікому не потрібні. Ми маємо вийти на чіткі розрахунки, що на цей рік потрібно закласти, щоб училища почали працювати. Ви теж підійдіть творчо до цього процесу. Будемо брати гроші за навчання, там де є конкурс – хто не проходить по оцінках повинні платити гроші, “, – сказав Ігор Палиця.
Порушивши тему офіційного працевлаштування, Віктор Сапожніков зауважив:
“На жаль, маємо таку проблему: від підприємців чули, що у нас нема нормального продавця, який не буде красти або “хімічити”, але база тут досить серйозна, дійсно. Я кажу, якби училище було на території міста… то, порівнюючи з ПТУ №11, там кузня”.
Якщо скоротять кількість вишів, то що буде робити кандидат економічних наук Сапожніков? Може піде в училище майстром? Буде навчати чесно чесних продавців, професійних будівельників, працьовитих продавців?
Скоротити потрібно пенсіонерів. Там більше 50% їх. Приступа давно вже не може керувати училищем. А пенсіонерам уже є навіть по 70 років. Доплати мають по 50 % працівники бухгалтерії. бо там працює директорши племінниця. А скільки доплат має сама Приступа, хоча давно вже на пенсії. Розкошують там вони. А професії не мають попиту на ринку праці – все фікція. Для чого два училища в Нововолинську. Кого кормити?
Це точно. Пики позапухали. Та Приступа. що хотіла, вже давно отримала, Уявіть собі в нашій державі – змогла дві квартири.
Аналогічна ситуація в Ковелі. Виплатили за 3 місяці зарплату, а далі ніхто нехоче. Директори молоді, пенсіонерів є трохи. Але ситуація також зайшла в тупик.