Прикордонниця Аліна Паніна з Нововолинська розповіла про оборону Маріуполя та російський полон
Прикордонниці Олександра Крученко та Аліна Паніна з Нововолинська розповіли про оборону Маріуполя та російський полон. Дівчата разом здійснювали прорив на «Азовсталь», допомагали одна одній у надважких випробуваннях заради цілісності країни.
Відеоінтерв’ю опублікувала Державна прикордонна служба України на своїй фейсбук-сторінці. Подруги разом проходили службу в Маріуполі, там вони й зустріли 24-те лютого.
Аліна та Олександра від першого дня повномасштабного вторгнення та до російського полону були завжди разом – в одній камері на «Азовсталі», на переправі.
Дівчат звільнили з російського полону 17-го жовтня, зустріти їх приїхали інші прикордонники та командири. Як розповіла Аліна Паніна, колеги одразу дали їм мобільні телефони, щоб подзвонити до батьків.
“Мамо, це я, все добре, все добре, це я. Я вже вдома, зі мною поряд командир”, – у телефонному дзвінку звернулась до рідних Олександра.
Маріуполь
Прикордонниця Олександра зазначила, що 24-го лютого вони перебували на зміні в Маріупольському торговельному порту. Зранку було чутно вибухи та постріли, вони лунали в самому та поблизу порту. Тому дівчата виїхали за завод «Азовмаш», коли Маріуполь уже опинився в оточенні.
“Ворожа піхота почала наступ на завод, де ми перебували. Почались втрати серед наших військових та прикордонників, багато поранених”, – розповіла Олександра Крученко.
Аліна Паніна додала, що боєприпасів з кожним днем меншало, залишились лише автомати. У зв’язку з великою кількістю втрат, керівництво прийняло рішення їхати з 36-ою бригадою на «Азовсталь».
“Нас помістили у бункер, ми спускались 4-5 поверхів вниз. Коли прилітало біля укриття, воно ніби «ходило» вправо-вліво або вверх-вниз”, – розповіла Аліна Паніна.
Олександра Крученко додала, що їм по радіостанціях передавали «Увага. Авіаудар», проте, аби відвернути увагу від бомбардування, командир включав гімн України.
Оленівка
“Коли я приїхала до колонії, моє враження, що я потрапила у минуле. Перше питання до мене було «Хто такий Ленін?», «Розкажи вірш про росію»”, – пригадує прикордонниця.
Аліна Паніна додала, що тривалий час не могла прийти до себе та зрозуміти, чому вона перебуває в тюрмі через те, що боронила свою країну. Ворог прагнув нав’язати полоненим хибні думки та твердження.
“Якщо люди стоятимуть за Україну, ніхто й ніколи її не забере”, – зазначила Аліна.
Нагадаємо, 28-річний кінолог з Нововолинська Ілля Музика від початку повномасштабного вторгнення перебував у Маріуполі, захищав та обороняв мирне населення разом зі своєю дівчиною Аліною Паніною, яку звільнили з полону. Вона дуже чекає на коханого та просить допомогти повернути Іллю додому.
Дівчина також намагається повернути своїх чотирилапих друзів, які разом з нею перебували на заводі «Азовсталь». Песики Соня та Джессі залишились в окупованій Оленівці, під час звільнення з полону, окупанти не віддали тварин дівчині.