Протест нововолинських шахтарів у Новому році став найчисельнішим
4 січня 2015 року із самого ранку гірники об’єднали сили і просили підтримки у небайдужих нововолинців допомогти в боротьбі за життя шахт.
У результаті до початку акції протесту на 15:00 було зібрано близько 3 тисяч підписів, і громадяни і далі приєднувалиь до цієї ідеї. На місцевому Майдані Незалежності збіралось близько тисячі небайдужих за долю міста, це і шахтарі із сім’ями і мешканці Нововолинська.
Вимого шахтарів лишаються ті ж, по-перше – перерахувати заборгованість по зарплаті, що обіцяли зробити до Нового року, ( нагадаємо, що праівники шахти №10 отримали зарплату на листопад місяць, а працівники шахти № 1 50% зарплати за листопад), не переводити шахту № 1 і № 9 у третю групу (що означає фактичне закриття), добудувати шахту № 10, закласти кошти у державний бюджет на фінансування вугільної галузі України.
Перед громадою виступили представники шахт та міська влада. Було оголошено список ініціативної групи шахтарів у складі 33 представників, також одноголосно обрано голову координаційної ради – Богдана Макарчука.
Із трибуни підтвердили інформацію про поїздку 12 січня у Київ для вирішення шахтарських питань, представлятимуть інтереси гірників представники шахт, нововолинський голова на чолі із губернатором Володимиром Гунчиком. Також 15 січня відбудеться зібрання вільних профспілок України, де будуть присутні й представники шахтарських профспілок.
Богдан Макарчук зазначив, що акції протесту будуть продовжуватись до поки їх не почують, і тому будуть перекриватись автошляхи державного значення, а 12 січня блокуватиметься ягодинська митниця, де не будуть пропускати машини олігархів та вантажівки. Також за ініціативою активістів та громадських діячів пролунала ідея створення найближчим часом народної прокуратури, для прозорості та справедливого порядку у місті.
Перед присутніми виступили представники шахт, які повідомили, що директор шахти № 1 нахабно збирає підписи для закриття шахти, при цьому погрожуючи. Мер міста Віктор Сапожніков зазначив, що ідея про закриття шахт виникла не у Нововолинську чи в області, це рішення приймалось на державному рівні у Києві, тому саме туди потрібно звертатись за вирішення проблеми. Очільник міста зазначив, що не підтримує перекриття доріг, адже це може перейти у стихійний характер. Теплоенергетик із шахти № 9 зазначив, що акції мають бути гострішими, і закликав перекривати дороги якими заворять на Захід вугілля із окупованих територій, а якщо буде потрібно то і залізничні шляхи.
Шахтарі не збирають зупинятись, адже від них залежить не лише доля шахт але і цілого міста та шахт львівської області, тому вони закликають всіх небайдужих підтримувати їхню ініціативу і ставитись із розумінням до акцій протесту на дорозі. Адже лише таки чином їх почули.
М О Л О Д Ц І ! ! !
Молодці шахтарі.А ми, містяни вас підтримаємо.
В єдності ваша сила!чим більше вас збирається тим сильніше ви дієте на владу.