Нововолинськ, 1981 рік: розповіли про книгарню, на місці якої відкрили фуд маркет
На бульварі Шевченка в Нововолинську на місці «Кобзаря», який зачинився в минулому році, існував магазин книг ще з 1965 року. В записах щоденника Петра Естріна згадується книгарня у 1981 році.
Записи свого батька опублікував Аркадій Естрін в групі «Нововолинськ інфо» у фейсбук.
“23 травня 1981 року. Субота. Тихо, сонячно
Травень цього року теплий, добрий і відносно сухий.
Зараз піду в книжковий магазин – там зараз буде розігруватися лотерея, зазвичай по суботах: на Польового, Гамзатова, Ісаковського, Нагібін. На місто по 4-5 примірників, на 15 тисяч сімей. Це насмішка. Видають цих книг по 25 -100 тисяч примірників. У зв’язку з потребою, це мало.
А в той же час видається: «Під прапором ленінізму» – тільки для України, 2 рази на місяць – 45 тисяч, тобто в рік – 1 млн. 080 тисяч примірників; «Політосвіти» – 1 раз на місяць – 12 разів на рік, 2 млн. 500 тисяч в місяць, 30 млн. Примірників на рік і ціна!
А ще: «Партійне життя», «Агітатор». Скільки можна було видати хороших художніх книг: Ж. Верна, М. Ріда, Дюма – можна було затопити книгами і взяти гроші. А так – лотереї, черги, і спекуляція книгами (150 рублів 4 томи). Іду з “Вестой” на лотерею.
7 червня 1981 року. Неділя
…Так, в суботу, таки розігралася лотерея на книги. Але…чудес не буває, я, як завжди, нічого не виграв, хоча записався на Б. Польового і Н. Вірту. На Польового був у мене номер 21, а виграв номер 22, на Вітру у мене – «6», виграв – «4». Доступ до книг з магазину у мене закритий, правда, поляк надсилає книги «Із серії чудових людей»: Мамина Сибіряка і т д. Цим тільки й поповнюється….”, – написав у щоденнику Петро Естрін.
Нагадаємо, в листопаді 2019 року зачинився книжковій магазин «Кобзар», на його місці облаштували продуктовий магазин.
У групі «Нововолинськ інфо» під постом люди коментують закриття магазину «Кобзар».
Будник Катерина: “Трішки сумно, це означає, що їжа сьогодні перемагає знання, споживацьке суспільство процвітає”.
Наталія Приходько-кононенко: “А мені дуже сумно, що книгарню закрили. Я пам’ятаю цю книгарню ще з дитинства. Моя мама там працювала від самого початку відкриття”.
Anastasia Merkulova: “Шкода, що книгарню закрили”.
Віталій Осадчий: “Люди просто перестали читати друковані видання”.
Євген Сичук: “В мене пів бібліотеки домашньої в тій книгарні куплено”.
Саша Іскра: “В місті 50 тисяч мешканців, а з книгарнями сумненько”.
Діана Демкович-Фурсік: “Як шкода, невже не вистачає закладів харчування? На кожному кроці кав’ярні. А от книгарень нуль. Я обурена”.
Lyudmyla Tkachuk: “Шкода! Мені теж буде бракувати цієї книгарні”
Marian Ohorodniczy: “Сумно. Адже скільки себе пам’ятаю там завжди була книгарня. У Нововолинську скарбниця знань поступилася закладу приготування їжі”.
Lesya Protsyuk: “Зараз на жаль дуже багато молоді віддає перевагу електронному читанню…Дуже скоро книги наші внуки та правнуки бачитимуть у музеї. І це шкода…”.
Таня Нечиталюк: “Для мене цей магазин, це вже історія. Ще в дитинстві туди ходила. Проходжу повз, теплі спогади як я все в школу собі купувала. Сумно”.
Володимир Сологашвілі: “Я там купував безпрограшні лотерейки за 10 коп. Десь в 1999 році. Ностальгія”.
Таня Бобак: “Зараз мало хто купляє книги, бо є інтернет, та напевно того і закрився, невигідно стало”.
Raisa Seliutina: “Ми з внучкою кожного місяця купляємо книжку, а зараз що їй сказати?”.
Ludmilla Vasilkova: “Мені книгарня подобалася, я з великим задоволенням купляла там книги, спілкувалася з продавчинями. Шкода, що магазин закрився”.
Олена Шабас: “Ну що ж тут сказати…Все міняється…змінюємось і ми…на жаль не в кращу сторону… деградуємо…”.
Наталія Берідзе: “А я ще й досі пам’ятаю той запах, як зайдеш в книгарню, а там так гарно пахло новенькими книжечками…Було моє одне з найулюбленіших місць”.
У 2020 році на бульварі Шевченка зачинилася ще одна книгарня «Світ книги». Фото виклали на сторінці «Нововолинськ» у фейсбук.
Читайте також розповіли про життя Нововолинська у 1975 році.
Ох один відомий блогер розповідав в інтернеті про фуд маркет.
Кава чорна стопудов смачна в них.
;-)
У статті повторюються 2 абзаци, шановні автори, будьте уважніші.)