На даху пологового у Нововолинську встановили сонячні батареї: це дозволить економити до 200 тис. грн щороку
На даху пологового корпусу Нововолинської центральної міської лікарні встановили сонячну гібридну електростанцію потужністю 20 кВт. Тепер відділення готове до викликів зими та може продовжувати працювати навіть під час відключень. Окрім того, сонячна станція дозволить громаді економити до 196 тисяч гривень на комунальних платежах щороку.
Нововолинськ, що колись був вугільним містом, наразі переживає закриття більшості шахт. Тому перехід на відновлювані джерела енергії є важливим кроком для громади.
Як сонячні панелі допоможуть пологовому відділенню, розповів ГО “Екодія” Олег Шипелик, директор Нововолинської центральної міської лікарні.
– Як наявність сонячних панелей впливає на роботу відділення?
– Завдяки громадській організації «Екодія» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) нам вдалося облаштувати гібридну сонячну електростанцію потужністю 20 кВт із двома акумуляторними батареями загальною ємністю 10,6 кВт·год. Ця станція забезпечує роботу критично важливого обладнання, такого як апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) та інкубатори в пологовому відділенні. Вони зможуть працювати в автономному режимі протягом 28 годин.
– Яке значення має цей проєкт для лікарні та громади?
– У нашій лікарні пріоритетом завжди були пологи та догляд за новонародженими, адже ми розуміємо, що це — майбутнє нашої країни.
Завдяки сонячним панелям ми економимо 30% коштів на комунальних платежах, які можемо перерозподіляти на закупівлю обладнання, підвищення заробітної плати та покращення якості медичних послуг для пацієнтів.
– Чи плануєте ви робити інші відділення енергонезалежними?
– Так, наразі ми працюємо над новим проєктом. Тепер плануємо встановити панелі на хірургічному та травматологічному корпусах загальною потужністю 120 кВт.
– Чи рекомендуєте ви іншим лікарням впроваджувати подібні рішення для підвищення енергоефективності?
– Однозначно так. По-перше, це забезпечує енергонезалежність: ми можемо отримувати електроенергію навіть під час відключень завдяки акумуляторам. По-друге, ми економимо 30% коштів на платежах, що є вкрай важливо для галузі охорони здоров’я.
Так, існують дизельні чи бензинові генератори, але їх експлуатація втричі дорожча. Сонячні панелі дозволяють суттєво економити кошти та забезпечують незалежність від перебоїв електропостачання. Це ефективне рішення, яке підвищує стійкість медичних закладів і забезпечує стабільність надання медичної допомоги пацієнтам.
– Як ви плануєте використовувати надлишок енергії?
– Обрана схема роботи СЕС дозволяє в майбутньому використовувати механізм net billing. Тобто ми можемо використовувати електроенергію для власних потреб, а надлишок відправляти до мережі ПрАТ «Волиньобленерго» та отримувати компенсацію.
Довідково.
Проєкт реалізується українськими громадськими організаціями Екодія, Екоклуб та благодійними фондами Energy Act for Ukraine і RePower Ukraine у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», яку виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок з усієї країни.