<
Інші розділи

Кількість одержувачів субсидій у Нововолинську скоротилася більше як вдвічі: хто втрачає право на пільгу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:31 | 12.12.2018 / Нововолинськ / /
Перегляди
6
/ коментарів 14

У Нововолинську на кінець минулого опалювального сезону одержувачів субсидії було близько 16 тисяч, а зараз таких отримувачів залишилося всього 6 тисяч від попереднього року і ще 4 тисячі нових претендентів.

Про процес призначення субсидій та хто втрачає право на пільгу розповіла начальник управління соціального захисту населення Наталія Волчанюк виданню Нововолинськ.com.ua

У Нововолинську субсидію призначати почали нещодавно. Наталія Волчанюк пояснює: основна причина – в затримці програмного забезпечення для проведення розрахунків.

Також «гальмують» процес нарахування субсидій і проблемні справи, розгляд яких займає у фахівців багато часу. До таких належать домогосподарства, які вчасно не повідомили в управління соцзахисту персональні дані членів сім’ї, незалежно від реєстрації.  Відтак, сім’ям, які приховали свої реальні доходи, доведеться компенсувати незаконно отриману допомогу вже зі свого гаманця.

«Ми неодноразово повідомляли, що тоді, коли призначалась субсидія в неопалювальний період, необхідно було  вказати персональні дані усіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншим місцем проживання. Наприклад, якщо у помешканні зареєстровані два пенсіонера і їхня дочка, яка заміжня, то необхідно було вказати персональні дані і їхнього зятя. Адже на неопалювальний період розрахунок був проведений автоматично, не враховуючи оцього члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою.

 Тому зараз ми маємо перераховувати цю субсидію. І якщо виявиться, що сім’я отримувала субсидію незаконно, весь розмір «надмірно» використаної субсидії доведеться повернути державі. Тобто, якщо в квартирі зареєстрована жінка з дітьми, а чоловік – в іншому помешканні, то субсидія, яка була призначена без врахування доходів чоловіка має бути повернута», – зазначила начальник управління соцзахисту.

За її словами, таких справ у Нововолинську більше як 600. І суми до повернення – чималі. Однак, Волчанюк заспокоює: навіть, якщо ви зареєстровані в Нововолинську, але фактично проживаєте в іншому місті, є рятівний вихід із цієї ситуації і допоможе у цьому спеціальна комісія, яка наразі продовжує працювати.

«Ви можете прийти у відділ соцзахисту, написати нову заяву і принести документи, які підтверджують, що ви не проживаєте за місцем своєї реєстрації. Офіційним підтвердженням цьому може бути довідка з місця навчання, роботи або договір оренди за житло. Але у цьому випадку обов’язкова умова – офіційне працевлаштування і сплата єдиного соціального внеску. Тоді наші фахівці можуть виключити таку людину зі складу сім’ї і не брати до уваги її доходи», – запевнила начальник управління соціального захисту населення.

Субсидіанти повинні протягом місяця повідомляти органам соціального захисту: якщо хтось виписався з квартири, якщо змінився склад сім’ї, якщо змінилося матеріальне становище, якщо була зроблена покупка на суму від 50 тисяч гривень. Адже згідно з постановою Кабміну №300, за «неповідомлення» субсидію можуть забрати, а використану знижку змусити повернути.

«Тим, хто потрапляє в зону ризику, необхідно прийти до відділу соцзахисту, заповнити нову, розширену декларацію та знову подати заяву на субсидію», – зауважила Волчанюк.

Оскільки уряд змінив порядок призначення знижки на оплату комірного, то отримувачів субсидії в Нововолинську значно зменшиться.

«Субсидії отримають не всі. Якщо на кінець минулого опалювального сезону одержувачів субсидії в нас було близько 16 тисяч, то зараз таких отримувачів в нас залишилося всього 6 тисяч від попереднього року і ще 4 тисячі нових претендентів», – розповіла Волчанюк.

Нагадаємо, відповідно до нових правил, субсидію тепер не отримають власники нових автівок, великих помешкань, заробітчани і люди, які працюють нелегально. Тобто, щоб отримувати субсидію, потрібно або офіційно працювати, або ж сплатити єдиний соціальний внесок.

Також державну знижку на оплату комунальних послуг втрачають і домогосподарства, у яких є прострочена заборгованість більше ніж 340 гривень. Але, якщо борг погасити і подати про це довідку, або договір реструктуризації, право на субсидію можна відновити.

Інформацію про нарахування субсидії можна дізнатися із платіжок ЄРЦ, які щомісяця розносять поквартирно.




коментарів: 14
  1. якщо хтось надіявся на субсидію як порятунок від усіх своїх фінансових проблем ,то він дійсно багато втратив

  2. Ще кілька нововведень від уряду, в плані субсидій і претендентів на неї не залишиться, всі платитимуть по повній…

  3. Тут якесь чучало майдан звинувачує в своїх проблемах, що там відбувалось і за що люди життя віддали , тобі підарок не зрозуміти .

    • це їм розповіли казку, а насправді вони віддали життя за те, шо всі і мають зараз…

    • так поясніть ,шановний “громадянин”, за що ж все таки люди життя віддали…. тільки якщо можна то більш-менш конструктивніше , щоб всі вас зрозуміли…чи це вам не під силу)))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Січня, Неділя
11 Січня, Субота

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час