Голова Волинської ОДА побував з робочим візитом у Нововолинській громаді
Голова Волинської ОДА Іван Рудницький побував з робочим візитом у Нововолинській та Литовезькій громадах. В обох відбулися зустрічі із родинами загиблих і зниклих безвісти Героїв, керівниками громадських організацій, представниками комунальних підприємств і установ міста, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, депутатами обласної та міської рад.
Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Поїздки у громади Волині, які анонсував під час представлення, покликані сприяти вирішенню проблем та швидко ознайомити мене з проблематикою кожної громади та регіону вцілому.
У Нововолинській громаді із залу місцевого палацу культури озвучили питання роботи із родинами загиблих і зниклих безвісти Героїв та питання бронювання важливих для забезпечення сталої життєдіяльності громади людей (йшлося про комунальні служби).
У Литовезькій громаді звернулися з проханням: посприяти, аби продовжувала працювати Шахта №9, допомогти з інвесторами для розвитку громади та вирішити деякі питання, що стосуються сімей загиблих воїнів.
“Тож слід зазначити, що питання ветеранської політики – один із пріоритетів роботи Президента України та нашого Уряду. Відповідно, це є одним із основних завдань й у моїй роботі. Ветерани, їх родини та сім’ї загиблих воїнів точно не будуть без уваги. Наразі вже є, а в подальшому буде запроваджено ряд програм підтримки на державному рівні”, – йдеться у дописі.
При обласній державній адміністрації вже створюємо управління з питань ветеранської політики, яке займатиметься питаннями підтримки наших захисників та їх родин. Тож питання швидкої комунікації з родинами чиї рідні безвісти зникли, або ж перебувають у полон та всіх відповідних служб буде забезпечено. Аналогічно оперативно вирішуватимуть питання реабілітації та компенсації коштів за ліки для родин загиблих військових, працевлаштування ветеранів тощо.
Щодо питань про бронювання працівників, в тому числі комунальних служб, то законодавством прописані вимоги до підприємств, які можна визнати критичною інфраструктурою. Головне – це дотриматися відповідних критеріїв. Для прикладу, розмір заробітної плати. Тоді місцева влада допоможе із бронюванням людей, яких немає кому замінити.
“Погоджуюсь, що життєзабезпечення громад повинно бути, щоб не було колапсу. Та мобілізація не лише стратегічне завдання, а й фундаментальне. Нашу державу повинен хтось боронити”, – зазначив він.
З/п – давайте комунальники вперед підвищуйте до 20000 грн по підприємству. Це при умові що у самого заброньованого має бути не менше. Це те саме приховане економічне бронювання, про яке розповідали казочки що не буде. Цікаво побачити як це відбудеться. Не зможе таке підприємство виконати цю умову. Або наприклад за воду будемо платити втричі дорожче, що б виконати цю умову.
На кожному бюджетному підприємстві чи організації (не залежно чи це державне, обласне чи громади) купа технічних посад (обслуговування) не закрита, тому що там мінімалка.
Вчора чи позавчора опубліковано було перелік вакантних посад по Нововолинській громаді – то там подивіться які з/п декларують.