<

Інші розділи

892 повідомлення про порушення ПДР: Муніципальна варта Нововолинська прозвітувала про роботу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:25 | 14.02.2023 / Нововолинськ / , /
Перегляди
4630
/ коментарі 4

Муніципальна варта Нововолинська прозвітувала про роботу за шість місяців 2021 року та 2022 рік.

Нагадаємо, створили відділ у червні 2021 року. Призначений керівник муніципальної варти Нововолинська Сергій Смолярук, який наразі вивільнений від роботи, поїхав на фронт захищати Україну.

13-го лютого на Дні депутата т.в.о начальника відділу оперативного реагування Аліна Лечицька розповіла, що наразі у штаті працює семеро людей, троє — у відділі благоустрою, троє — у відділі оперативного реагування, одна працівниця закріплена за добровольчими формуваннями територіальних громад.

За час діяльності управлінням було розглянуто 234 звернення від мешканців з різних питань.

Працівники Муніципальної варти постійно залучаються до комісійних обстежень, також до охорони громадського порядку на масових заходах.

Під час патрулювань вулиць міста було зафарбовано більше сотні посилань на телеграм-канали з продажу наркотиків.

З початку повномасштабного вторгнення працівники Муніципальної варти часто залучались до цілодобових чергувань. Також спільно з ЦНАПом проводили роз’яснювальну роботу серед внутрішньо перемішених осіб, щодо надання гумдопомоги, відновлення документів, пошуку житла.

З початку діяльності відділу було винесено 447 приписів на основі яких було складено 22 протоколи, також складено 169 протоколів про адміністративне порушення за статтею 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Дані справи були направлені на розгляд адміністративних комісій.

Щодо паркування — у штаті є тільки два працівники, які мають доступ до бази. У 2021 році їхня робота була спрямована на попередження порушень та роз’яснювальну роботу з водіями. Так, було виписано 12 161 інформаційне повідомлення. По повідомленнях і постановах Муніципальна варта почала працювати з 12-го січня 2022 року, з цього моменту було винесено 892 повідомлення щодо неправильного паркування.

За словами Аліни Лечицької, інспектори з паркування постійно моніторять ситуацію у місті та знають проблемні ділянки.

“Наша робота могла б бути ефективнішою, але через війну, хочеться лояльно відноситись до людей і ми не завжди вдаємося до штрафів, здебільшого просимо та попереджуємо”, – зазначила вона.

Депутати запитали, чи реагують працівники Муніципальної варти на усні звернення? Т.в.о начальника відділу оперативного реагування Аліна Лечицька відповіла, що так, якщо це повідомлення не анонімне й особа вказує своє прізвище та ім’я, то звичайно реагують.

Один з депутатів зазначив, що двічі звертався з приводу наведення порядку біля будинку на проспекті Перемоги, 2А, за магазином Секондхенд вже давно валяється сміття та руберойд, яке ніхто не прибирає. Йому відповіли, що знайшли власника і він здійснював там прибирання.

Депутати поцікавились, скільки надійшло коштів у бюджет громади від діяльності Муніципальної варти?

Аліна Лечицька відповіла, що у 2021 році вони проводили тільки інформаційну роботу. За 2022 рік складено 892 повідомлення на суму 221 тисячу гривень — це з урахування пільгового періоду, який дає можливість оплатити тільки половину від суми штрафу.

Також було питання стосовно стихійних сміттєзвалищ, на яке Лечицька відповіла, що вони постійно складають протоколи та роблять рейди.

Депутат Микола Лукашук зазначив, що хотів би, щоб його запросили на адміністративну комісію, коли виносять штрафи за такі порушення.

“У мене таке відчуття, що штрафи просто списують. Коли людина сплатить 1400 гривень за викинутий не в бак мішок, то тоді зрозуміє. Бо зараз на них виписують, протокол у міську раду приходить, а ніякого покарання не дають. Мені цікаво, хто сидить у тій комісії й на яких підставах штраф знімається. Бо це 1400 гривень, тоді бюджет відчує прилив коштів, адже таких порушників досить багато”, – сказав Лукашук.

Інший депутат зачитав зі звіту, що кількість справ, які закриті адмінкомісією за строком давності, – 49. Він запитав, у чому причина закриття справ?

Працівник Муніципальної варти відповів, що було складено 169 протоколів, які йдуть на адмінкомісію:

“На комісії представників нашого управління немає, від нас ніяких затримок не було, ми передаємо адмінкомісії все вчасно. Чому закрили: частину зарили у лютому, коли почалась повномасштабна війна. Потім вони не засідали, колишній секретар зараз служить у ЗСУ. Ми відношення до закриття справ не маємо, це не наші повноваження. Ми структурний підрозділ, який виносить протоколи, розглядає їх комісія. На суму 500 тисяч гривень штрафів виписано, але у нас немає повноважень, щоб змусити людей сплатити, такі справи передаються на виконавчу службу”.

Міський голова Нововолинськ розповів, що голова адмінкомісії Микола Пасевич, але зазвичай веде засідання секретар, який вже тричі змінювався за рік.

Депутат Віктор Ромашевський звернувся з проханням до працівників Мунварти, щоб на вулиці Заводській, де розбирають цементний завод, зобов’язали власника встановити огорожу та зробити територію безпечною.

Депутат Богдан Бадзюнь поцікавився в Аліни Лечицької, що, на її думку, потрібно зробити, щоб відділ Муніципальної варти працював ефективніше? Як приклад, він навів стихійну торгівлю на проспекті Перемоги, де, навіть за наявністю вільного місця на обладнаних прилавках, люди продають з землі.

Вона відповіла, що у них зараз працює тільки 6 людей, на таке місто — це дуже мало, потрібно збільшувати штат. У містах з такою ж чисельністю населення, як у нас, працює вчетверо більше муніципалів. Щодо стихійної торгівлі, вони працювали у цьому напрямку, але після повномасштабного вторгнення дали, так би мовити, послаблення цим бабусям.

Мер Борис Карпус підкреслив, що немає бути підходу, що Муніципальна варта має заробляти на себе, бо в інакшому випадку, це був би бізнес, і ці послуги місту надавав би бізнес.

“Наразі я бачу, що не вистачає працівників та керівництва. За час коли був Сергій Смолярук, то Муніципальна варта і працювала, і був рейтинг довіри серед людей високий. Давайте спільно попрацюємо над тим, щоб знати керівника і заповнити вакансії у штаті”, – звернувся до обранців громади міський голова.




коментарів: 4
  1. Навіщо потрібні ці дармоїди… Виходить що вони складали 5 повідомлень в день (це вийти до Вопака і за годину відробив норму)
    “За 2022 рік складено 892 повідомлення на суму 221 тисячу гривень”- а витрати на їх утримання і зарплати….

  2. Коли мунварта завітає у двір Перемоги 18 і Стуса 2?? Подвіря на два будинки- одне,а машини його заставили вщент,рано вийдеш нема кудою пройти!!!

  3. Борисе, ще треба в Новіку, крім “муніципальної”, створити й “космічну варту”. Набрати 10 вартових, дати приміщення, зарплати… Для Новіка це надзвичайно потрібно. Грошей, очевидно, ми маємо для непотрібу ого-го. Даєш міську “космічну варту”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Січня, Середа
14 Січня, Вівторок

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час