<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

На Волині збільшилась захворюваність на ВІЛ

07:23 | 3.12.2024 / Новини / /
Перегляди
103
/ Коментарі відсутні

Волинська область належить до областей з низькою поширеністю ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення.

Статистику захворюваності повідомили в Управлінні охорони здоров’я Волинської ОВА. 

За даними Управління, станом на 1-го грудня 2024 року під медичним спостереженням перебуває 2 087 ВІЛ– інфікованих людей, що становить 204,88 на 100 тисяч населення. Середній показник по Україні – 360,0 на 100 тисяч населення.

Захворюваність за 10 місяців 2024 року порівняно з аналогічним періодом 2023 року збільшилась і становить 17,00 проти 15,5 на 100 тисяч населення, повідомили в Управлінні. 

Так, за 9 місяців 2023 року протестували 46 483 особи, виявили 141 ВІЛ-позитивних особи – 0,31% від числа обстежених. За аналогічний період 2024 року протестували 61 439 осіб, виявили 158 ВІЛ-позитивних (0,26% від числа обстежених). Збільшення кількості проведених обстежень на наявність антитіл до ВІЛ повʼязано зі збільшенням проведення тестування з використанням швидких тестів в усіх закладах охорони здоров’я області.

З часу запровадження Програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД) Україна досягла значного прогресу. Завдяки реалізації низки програмних втручань, частоту передачі ВІЛ від матері до дитини вдалося знизити з 17,9% у 2005 році до 0% за період 2020 – 11 місяців 2024 року.

«Тестування на наявність антитіл до ВІЛ здійснюється усім вагітним безкоштовно двічі під час вагітності, за необхідності тричі. У разі встановлення ВІЛ-інфекції проводиться медикаментозна профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ», – нагадують волинянам.

У зв’язку з особливостями діагностики ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, усі діти після народження перебувають під медичним спостереженням до моменту остаточного визначення ВІЛ-статусу (18 місяців і старше). Всі діти до однорічного віку, народжені ВІЛ-позитивними жінками отримують безкоштовно молочні суміші, які закупляються коштом обласного бюджету.

На даний час пацієнти з ВІЛ-інфекцією забезпечені антиретровірусною терапією (далі – АРТ) за кошти державного бюджету та гуманітарних коштів (Міжнародного Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та інших міжнародних благодійних організацій).

Для розширення доступності до АРТ в області функціонує п1ять сайтів (кабінетів) з видачі АРТ ВІЛ-інфікованим особам: 

  • Комунальне підприємство «Волинська обласна інфекційна лікарня»
  • Комунальне підприємство «Володимирське територіальне медичне об’єднання»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Нововолинська центральна міська лікарня»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Любомльське територіальне медичне об’єднання».

На сайтах проводиться уточнення діагнозу ВІЛ-позитивним особам, призначення АРТ, лікування опортуністичних інфекцій та інших соматичних станів, моніторинг та супровід лікування, контроль над побічними реакціями АРВП, забезпечується ефективність лікування та досягнення невизначального рівня вірусного навантаження ВІЛ-інфекції, проводиться профілактичне лікування туберкульозу особам, яким вперше діагностовано ВІЛ-інфекцію. АРТ призначається відразу після встановлення діагнозу або, за показами, в найкоротші строки.

Станом на 1 грудня 2024 року АРТ отримують 1844 пацієнти. Також в області проводиться доконтактна профілактика ВІЛ-інфекції.

В умовах воєнного стану в області забезпечено надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам з ВІЛ-позитивним статусом. Станом на 1 грудня 2024 р. під медичним наглядом на сайтах АРТ області перебуває 69 внутрішньо переміщених ВІЛ-позитивних осіб.

Фахівці нагадують: домінуючий шлях передачі ВІЛ – статевий (гетеросексуальні та гомосексуальні стосунки).

Якщо у вас є сумніви щодо можливості інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), Ви можете пройти обстеження на наявність ВІЛ-інфекції:

  • у сімейного лікаря (методом швидкого тестування),
  • у Центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» за адресою м. Луцьк,
  • вул. Шевченка,30
  • в кабінетах «Довіри» чи кабінетах інфекційних захворювань закладів охорони здоровʼя області.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Грудня, Середа
3 Грудня, Вівторок