<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

На Волині вперше підтвердили випадок лептоспірозу у чоловіка з Луцького району

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:18 | 31.08.2023 / Новини / , /
Перегляди
692
/ 1 коментар

На Волині фахівці підтвердили випадок лептоспірозу у 61-річного мешканця Луцького району.

Під час епідрозслідування фахівці встановили, що чоловік 1962 р.н. захворів після риболовлі, повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.  

Хворий розповів, що мав невеличкий поріз на нозі і босоніж заходив до водойми. Тобто «вхідними воротами» для гострого інфекційного захворювання, у такому випадку, стала саме рана на нозі. 

Перші симптоми лучанин відчув за два тижні після риболовлі. У нього значно підвищилася температура тіла (до 39 С), з’явилися загальна слабкість, сильний головний біль та болі в литкових м’язах. Він звернувся до лікувальної установи за місцем проживання. Чоловіка госпіталізували у відділення інтенсивної терапії.

Підозру на захворювання на лептоспіроз згодом підтвердили лабораторними дослідженнями мікробіологічною лабораторію відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Хворий отримав відповідне лікування і на сьогодні вже виписаний з лікарні.

Довідково. Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. При відсутності вчасного звернення за медичною допомогою та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає як людей, так і тварин.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосу на зволожених і заболочених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами тощо.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це можуть бути худоба, собаки, дикі тварини. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від 2 днів до 4 тижнів після інфікування.

Основні симптоми лептоспірозу:

  • висока температура тіла;
  • головний біль;
  • озноб;
  • біль у м’язах;
  • блювання та діарея;
  • жовтяниця, почервоніння очей;
  • висип на шкірі

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг. Однак, характерним проявом захворювання є різка болючість у литкових м’язах.

Тож, якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує. Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.

Важливо знати! У результаті моніторингу, здійсненого фахівцями Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, визначено до 100 природних осередків лептоспірозу майже в усіх районах. Це є потенційною загрозою для подальшого поширення інфекції на території області.

Щоб запобігти випадкам захворювання на лептоспіроз, необхідно:

  • здійснювати дератизацію приміщень та захищати від гризунів місця проживання людей та зберігання харчів, а особливо – джерел водопостачання;
  • у жодному разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття і приготування їжі, для миття овочів, фруктів;
  • при проведенні сільськогосподарських та робіт біля водойм використовувати індивідуальні засоби захисту.

У 2023 році – це перший випадок захворювання в області. У Центрі контролю та профілактики хвороб опублікували діаграму  захворюваності на лептоспіроз в області з 2008 по 2023 роки.




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час