На Волині презентували книгу про “малу війну”
Книга Ганса фон Даха «Тотальний опір» розповідає, як вести війну.
Презентували роботу майора швейцарської армії містить практичні поради, тому її не радять читати неповнолітнім, -повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.
Презентували книгу «Тотальний опір: Інструкція з ведення малої війни для кожного. Частина 1» сьогодні, 19-го жовтня у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.
Книга написана в 1957 році, переведена на 50 мов. Волинянам її представили українською, як роботу на 166 сторінках, видавництва «Астролябія», 2014 року.
Як зазначили під час презентації – досвід «малої війни», яка описана у книзі, може застосовуватись українцями в оборонних цілях, а також і в наступальних. «Тотальний опір» розкриває принципи організації руху опору від створення угрупувань, забезпечення зброєю, боєприпасами, продуктами харчування, створенням засідок до здійснення диверсій та вчить, як протидіяти каральним заходам ворога. Аби краще осягнути зміст – книга проілюстрована малюнками автора, які наочно показують техніки опору.
Варто зауважити, що робота містить дієві збройні, бойові техніки, тому її не рекомендують давати неповнолітнім, адже бездумне застосування окремих прийомів може призвести до кримінальної відповідальності.
«Кожен чоловік повинен прочитати цю книгу, адже зараз ми говоримо про АТО, але це не є антитерористична операція, це – Велика 360-річна війна, яка почалася ще з Переяславської ради. І саме зараз у нас є шанс дати остаточну відсіч агресору. Для цього виросло вільне покоління, є єднання нації і ми маємо для цього ресурси», – розповідає журналіст, волинянин Вадим, який прочитав «Тотальний опір».
Книга швейцарського воєнного експерта майора Ганса фон Даха вже виросла в легенду – стала практичним посібником, як перемогти у війні навіть тоді, коли супротивник, на перший погляд, – непереможний і суттєво переважає армійською силою.
Цікавим є той факт, що майор Ганс фон Дах у свою роботу виклав власний бойовий досвід офіцера одного з дивізій швейцарської армії. Її ефективність підтверджується тим, що досвід офіцерів цієї країни показав велику ефективність організації військової справи, що не дозволило її завоювати. Тоді ворог зіставив рівень втрат, який він може понести в результаті нападу на Швейцарію і відмовився від агресивних планів.
У книзі «Тотальний опір» автор розкриває також і моральні засади «малої війни».