МЗС: Іран досі не відповів на ноту України про врегулювання всіх питань у справі збитого літака МАУ
Іран досі не відповів на ноту України про врегулювання всіх питань у справі українського літака рейсу PS 752, який збили поблизу Тегерана в січні.
Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін у листуванні з Радіо Свобода.
«Перша нота з нашими вимогами і пропозиція для врегулювання всіх питань була направлена до Ірану ще 11-го січня. Це озвучував і президент України Володимир Зеленський. Станом на сьогодні, а це 5 місяців, ми не отримали жодної офіційної відповіді. У цій ноті також ішлося і про готовність України провести переговори з Іраном. Відповіді немає. Є лише висловлювання в пресі щодо готовності», – написав Єнін.
Він вважає, що «гарним жестом» була б передача Україні чорних скриньок з літака.
Заступник міністра запевнив, що Україна не затримуватиме переговори з Іраном.
«Я впевнений, що до моменту отримання письмової відповіді від Ірану на нашу січневу ноту, президент вже створить делегацію України. Затримки в початку переговорах від України не буде», – заявив Єнін.
Він додав, шо вимога української сторони до Ірану проста: «як технічне, так і кримінальне розслідування мають відповідати базовим принципам неупередженості, незалежності і прозорості».
«Тому наші слідчі органи і органи прокуратури постійно направляють запити про надання правової допомоги до своїх іранських колег. Коли завершувати слідство, залежитиме від прокуратури, яка є незалежною відповідно до Конституції», – заявив Єнін.
У квітні Радіо Свобода отримало в Ірані інформацію, що на початку березня іранці передали українській стороні проєкт меморандуму про взаєморозуміння, який пропонує визнати причиною катастрофи літака МАУ «людську помилку».
5-го червня Іранська служба Радіо Свобода писала, що Іран вперше згадав про цей документ. Посольство Тегерана в Україні повідомило, що Іран три місяці тому надав Києву пропозиції врегулювати питання, пов’язані з рейсом PS752.
Єнін не відреагував на питання Радіо Свобода про позицію української влади стосовно цього документа.