МОН рекомендує закладам освіти розпочати навчальний рік у серпні та вчитися по суботах
Міністерство освіти й науки України оприлюднило рекомендації до закладів освіти. Серед іншого, у відомстві рекомендують закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня, а суботу зробити робочим днем у теплі місяці року.
Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів освіти, окрім першокурсників, – пише Бабель.
Крім того, у відомстві пропонують у наступному навчальному році за потреби продовжити освітній процес до кінця липня 2025 року — для всіх, окрім випускних курсів.
Також МОН рекомендувало із середини листопада 2024 року до середини березня 2025-го планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.
У відомстві кажуть, що з огляду на останні атаки рф по критичній інфраструктурі України прагнуть у такий спосіб підготувати заклади освіти до нового осінньо-зимового періоду й опалювального сезону.
Міносвіти також рекомендує закладам вищої та фахової передвищої освіти:
- провадити освітній процес в очному або змішаному форматах у приміщенні закладу освіти з урахуванням місткості укриттів;
- у тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в очному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу;
- у прифронтових і прикордонних областях, де існує ризик артилерійських та інших обстрілів, навчання проводити в укриттях. Або ж на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі;
- передбачити справну роботу локальних систем оповіщення про повітряну тривогу в навчальних корпусах і гуртожитках закладів освіти.
Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти МОН рекомендує за можливості розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.
Так само рекомендують вчитися по суботах у теплі місяці року і за потреби продовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
Навчання проводити в очному форматі лише за наявності укриттів. Якщо місць у сховищах недостатньо, навчання пропонують організувати позмінно.
Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, у МОН рекомендують використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.
Також незабаром мають оприлюднити рекомендації для шкіл.