Міноборони почало ліцензійне виробництво FPV-дронів
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2025/01/drone-part-2-1.jpg)
Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
У рамках пілотного проєкту, що стартував у грудні минулого року під загальною координацією Головного управління оборонних інновацій МОУ, держава отримала можливість виробляти кодифіковані FPV-дрони. В рамках тристоронньої угоди приватний розробник надав ліцензійний дозвіл на виробництво БпЛА на базі одного з держпідприємств, що належать до сфери управління Міноборони.
Передбачено, що вироблена продукція буде скеровуватися підрозділам Сил оборони України. Після відпрацювання технології виробництва та її масштабування держпідприємство зможе самостійно брати участь в тендерах Агентства оборонних закупівель та інших потенційних замовників.
«Досвід позитивний. Завдяки інтеграції держави у виробничі ланцюжки ми отримали чітке розуміння собівартості виробництва дронів та наших конкурентних переваг на цьому ринку. Це дозволить підвищити якість готової продукції за рахунок сталої конкуренції», – прокоментував перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Зазначають, що фахівці головного управління оборонних інновацій МОУ відпрацювали «дорожню карту» з організації аналогічних виробництв разом з іншими розробниками безпілотних авіаційних комплексів (БпАК).
«Завдяки цьому можна суттєво збільшити виробничі потужності для масштабування виробництва засобів Перемоги». – зазначили у Міноборони.
Начальник Головного управління оборонних інновацій Юрій Таранюк зауважив, що МОУ готове розширювати співпрацю з приватними компаніями.
«Маємо пакет шаблонних документів та покрокову інструкцію запуску аналогічних ліній з виробництва БпАК на інших державних підприємствах», – повідомив він.