<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Майже кожна 50 людина на Волині хворіє на рак

12:39 | 28.09.2024 / Новини / /
Перегляди
210
/ Коментарі відсутні

На Волині майже кожна 50 людина хворіє на рак, а після 50 років – кожна 18. Лише за перше півріччя 2024 року зареєстровано 1 610 хворих на злоякісні новоутворення, померли – 675 онкопацієнтів.

Такі цифри озвучила координаторка групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом “Онкологія” Людмила Бубенова під час колегії в облдержадміністрації, пише Суспільне.

З її слів, захворюваність і смертність від раку постійно зростають. Так, понад 15 % летальних випадків в області пов’язані з раковими захворюваннями і поступаються за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.

“Серед найпоширеніших – злоякісні новоутворення молочної залози, передміхурової залози, немеланомні злоякісні новоутворення шкіри, колоректальний рак та рак легень. Значна кількість онкохворих діагностується в запізнілих стадіях”, – каже експертка.

За її даними, високий показник захворюваності на злоякісні новоутворення фіксують у Луцьку та Володимирському районі. Натомість висока занедбаність – у Камінь-Каширському (36%), Луцькому (30,9%) та Ковельському (29,9%) районах.

“Аби зменшити рівень онкозахворюваності, дуже важливо проводити скринінгові дослідження, які дозволяють діагностувати пухлину на ранній стадії, коли ще немає симптомів. Насамперед мова йде про рак молочної залози, патології шийки матки, обстеження кишківника, передміхурової залози та легень”, — каже Людмила Бубенова.

Також координаторка визначила основні причини зростання онкозахворюваності. Серед них:

  • перебування населення країни в умовах хронічного стресу та тривоги, що негативно впливає на стан здоров’я;
  • формальність проведення онкопрофоглядів;
  • відсутність належного медичного спостереження за групами ризику пацієнтів з передраковими станами;
  • відсутність лікарів-онкологів в закладах охорони здоров’я як основних координаторів діагностики, лікування та диспансеризації онкологічних хворих;
  • відсутні державні програми скринінгу основних онкологічних захворювань;
  • недостатня санітарно-просвітницька робота, особливо серед сільського населення тощо.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Січня, Середа
14 Січня, Вівторок