<

Інші розділи

Мертве будівництво: чому в селі на Любомльщині не можуть звести школу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:26 | 31.01.2021 / Любомль / , /
Перегляди
30
/ Коментарі відсутні

Замість нової школи майже пів тисячі учнів дивляться на її руїни. В селищі Головне на Любомльщині фундамент нової школи заклали ще у 2012 році. Втім донині будівництво так і не зрушило з мертвої точки.

І хоча минулоріч з державної казни було виділено понад 20 мільйонів гривень на побудову цієї школи, в області не провели навіть тендер. Тож гроші повертаються державі, а діти – в стару школу. Чи є шанс щось змінити – у сюжеті телеканалу «Аверс».

Мрія про нову школу в Головному жевріє у місцевих уже майже дев’ять років. І поки з року в рік школярів, їхніх батьків та вчителів годували обіцянками завершити будівництво, фундамент нової школи почав нагадувати руїни. Тим часом сотні дітей змушені тулитися в старенькому приміщенні, яке буквально сиплеться їм на голови.

«Тут колись був райвиконком, прокуратура, КГБ. Класи невеликі. Взагалі в нас 20-27 дітей у класі. Дуже складно забезпечити процес. І більше того: на наступний рік в нас залишається тільки одна можливість – тобто коридори. Класів не вистачає катастрофічно», – розповідає директор школи Микола Скопюк.

Директор пригадує, що за всі роки призупиненого будівництва кілька разів змінювався підрядник. І хоча минулоріч на будівництво школи виділили кошти, проте обласна влада знову розірвала договір із підрядником. До кінця року новий тендер так і не оголосили.

Більше того: школу взагалі зібралися виключили з переліку перехідних об’єктів, що будуть цьогоріч фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку.

«Хоч місцева влада була зацікавлена, робила все можливе і неможливе, щоби все-таки якось зрушити цей процес… Мені здається, що і обласна влада, і програма, яка передбачена президентом Зеленським, тобто «Велике будівництво», вона не спустилася до нашого села, до потреб жителів нашої громади», – вважає директор школи.

Тим часом експерти наголошують, що виключення школи з переліку об’єктів, які фінансуються з ДФРР, є порушенням. Зокрема, постанови Кабміну щодо підготовки, оцінки та відбору інвестиційних проєктів.

«Якщо якийсь об’єкт, починаючи з 2015 року, попадає до переліку фінансування, то цей об’єкт не може бути виключений до повного його завершення. Школа в селі Головно була включена до переліку і в попередні роки.

Виходить так, що в ручному режимі десь хтось в Кабінеті Міністрів із нашою обласною адміністрацією, чи без нашої адміністрації, я не знаю, як вирішив», – пояснює економіст Віктор Смолярчук

Шукати правди у владних коридорах обласної адміністрації відправився місцевий селищний голова. Розповів, що два дні оббивав пороги то департаментів, то кабінету самого губернатора.

«Кажу: чого з березня по грудень ніхто тендер не провів? 29 мільйонів на початку року, 7 мільйонів потім знімають на боротьбу з COVID-19. Питань нема. 22 мільйони залишається.

Потім прийшов Довгополюк Віктор Васильович (керівник департаменту інфраструктури ВОДА), почав знизувати плечима – недопрацювання департаменту, Бог зна, яким чином так відбулось.

Ну то, люди добрі, хіба так часто нам 20 мільйонів дають?» – обурюється Головненський селищний голова Микола Демедюк.

Зрештою, зі слів голови громади, облдержадміністрація таки відправила у Мінрегіон нові пропозиції на погодження.

Якщо ж владці не спроможуться зрушити з місця таке очікуване будівництво, місцеві готові їхати навіть до Адміністрації Президента.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця
21 Листопада, Четвер

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час