<
Інші розділи

Конфіскат на мільйони: куди зник вантаж із білоруських і російських фур, які націоналізували на Волині

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:44 | 13.04.2022 / Новини / , /
Перегляди
1641
/ коментарі 2

Волинські митники націоналізували 23 фури на російських і білоруських номерах. Вантаж відправили на склад обласної військової адміністрації, однак він потрапив на приватні склади. Дорогою зникли номерні знаки, документи і самі фури.

Подейкують, що склади належать батькові ексзаступника голови обласної адміністрації Андрія Ярмольського, який від початку війни курував потоки гуманітарної допомоги, ідеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Делегація з Волинської обласної військової адміністрації завітала на територію митних складів. Тут зберігаються товари, які везли у фурах з російськими та білоруськими номерами. Їх зупинили на митниці. Але як вони опинилися саме на цих складах?

«Ці склади є приватною власністю одного з підприємців. Є інформація, що це склади батька колишнього заступника голови адміністрації Ярмольського. Цей склад не визначено як такий, що приймає гуманітарну допомогу або вилучений товар», – сказала заступниця голови Волинської ОВА Мирослава Якимчук, яка очолює Координаційний центр військової адміністрації.

Як зазначили волонтери, навіть те, що зараз тут застали, вартує мільйони гривень. Просто неба – устаткування, сировина для виготовлення поліетиленової продукції, скляна тара і навіть ескалатор. Зовсім поряд через паркан видно батьківський особняк Ярмольських.

Подібних складів волонтери виявляють багато. Схоже, поки в країні війна, окремі ділки наживаються на біді та крові цілого народу.

«Тут, наприклад, дуже багато банок. Одна така коштує шість гривень. Тобто тут лише банок на 2,5 мільйона гривень. Їх можна безплатно віддати людям, які виготовляють на передову тушковане м’ясо, паштет. Ще тут бачимо ескалатор, який мав іти на Росію. Добре, що ми його виявили…

Я нещодавно приїхав з Іванкова. Місто повністю розбите. Я бачив там розбиті будинки, людей, які голодують, а тут, у тилу, заповнено багато складів (без документів), багато непорядних людей, які наживаються на війні… Серце кров’ю обливається», – розповів волонтер Сергій Тимчук.

На складах – гора новеньких автомобільних шин.

«У хлопців на передовій не завжди хороша резина стоїть. Волонтери теж часто їздять на лисій резині. А тут до даху приміщення забито шинами. Думаю, їх більш ніж 500», – підрахував волонтер.

Сусідній бокс наповнено новими акумуляторами. Такі волонтери шукають на передову. Ціна справного акумулятора під час обстрілів – не гривні, а людські життя. В мережі один такий коштує близько 4,5 тисячі гривень. Тобто одна палета – 180 тисяч гривень. А тут їх безліч.

Як повідомив один із митників, на цей склад заїхали 23 вантажівки. Усі вони на той момент були без номерних знаків і документів. Як йому повідомили, це вантажі з «Ягодина», їх вилучили в обласну військово-цивільну адміністрацію. Тільки доставити вантаж мали б зовсім в інше місце.

За допитливість митник швидко отримав повістку в армію від працівника СБУ. Тому куди поділися вантажівки, поки невідомо.

«За моєю інформацією, керував усім такий собі Едуард Греков», – заявив митник.

Едуард Греков – товариш і бізнес-партнер Андрія Ярмольського. Саме Ярмольський не так давно курував в області потоки гуманітарної допомоги. Після звільнення документів про тутешні вантажі він не передав.

«Документи, які визначали би, куди цей вантаж мав потрапити, немає. Попередні люди, які опікувалися цими питаннями, жодної інформації нам не передали. Документів на майно немає. Будемо з’ясовувати. Будемо надсилати запити відповідним органам, аби отримати всю інформацію», – зауважила Мирослава Якимчук.

Додала, що виявлені товари перевезуть в офіційно визначений склад, проведуть облік та внесуть у базу даних. Далі свою оцінку дадуть уже правоохоронні органи.

Нещодавно також стало відомо про інцидент, коли на територію луцького складу, де зберігалася гуманітарна допомога Волинської військової адміністрації, не допускали бійців батальйону «Луцьк», які отримали наказ взяти об’єкт під охорону.

Власника складу, який погрожував бійцям зарядженою зброєю, приїхав виручати такий собі Тарас Дембіцький, який є давнім товаришем Андрія Ярмольського.




коментарів: 2
  1. Саме цікаве питання ,з яких кабінетів призначили цього злодія Ярмольського на таку посаду ,невже СБУ не може з цим розібратись ,там в Луцьку всю цю банду з “білого дому “пора міняти з конфіскацією .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 Грудня, П’ятниця
26 Грудня, Четвер

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час