<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Кабмін схвалив законопроєкт про ліквідацію МСЕК

23:19 | 2.11.2024 / Новини / , /
Перегляди
111
/ Коментарі відсутні

Уряд схвалив законопроєкт, який з 1-го січня ліквідує МСЕК. Їм на заміну прийдуть команди лікарів-практиків.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив, що міністерство повністю поділяє невдоволення застарілою, недружньою до людей і великою мірою корумпованою системою МСЕК.

“Настав час замінити її новою, що буде базуватися на інших принципах. Людина, яка живе з порушеннями функціональності, повинна отримати від держави підтримку, що дозволить їй нормально жити, працювати і бути повністю інтегрованою в життя суспільства. Це має робитися у зручний для людини і прозорий спосіб. Закріплена у проєкті закону реформа МСЕК – перший і ключовий етап втілення цього бачення”, – сказав він.

Чим замінять МСЕК

Замість поняття “медико-соціальна експертиза” законопроєкт вводить термін “оцінювання повсякденного функціонування особи”. У центрі нового процесу стоятиме не папірець, а реальна допомога, потрібна кожній конкретній людині, аби повноцінно жити та працювати.

Згідно із законопроєктом, з 1 січня 2025 року замість МСЕКів запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів.

“Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди”, – пояснили в міністерстві.

Водночас дані лікарні будуть оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди, виходячи з потреб кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

Нова система буде цифровізованою

Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок.

Цифровізація також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, зокрема й таких, про які останнім часом стало відомо.

Законопроєкт передбачає ще цілу низку потрібних змін, зокрема:

  • не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців – лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи;
  • до процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта;
  • визначено, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які – ні;
  • передбачено механізми оскарження рішень команд;
  • фінансуватиметься нова система оцінювання через НСЗУ.

Нагадаємо, що раніше сьогодні Ляшко розкрив деталі реформи системи МСЕК.

Ліквідація МСЕК

Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію МСЕК, після чого в Україні розпочали підготовку до реформи цієї системи.

Це рішення прийняли після серії корупційних скандалів, пов’язаних із керівниками МСЕК у різних областях. Зауважимо, що на початку жовтня стало відомо про незаконне збагачення керівниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи, у якої разом із сином знайшли 6 мільйонів доларів.

Після цього було відкрито ще кілька кримінальних справ щодо інших посадовців МСЕК.

Відомо, що близько 50 прокурорів у Хмельницькій області оформили інвалідність через схеми, пов’язані з Крупою.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Листопада, Четвер
20 Листопада, Середа