<

Інші розділи

Рядянська практика іваничівської влади. Садок в Поромові відкрили без декларації про завершення будівництва

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:13 | 1.04.2016 / Іваничі / , /
Перегляди
10
/ коментарів 13

1-го квітня у Поромівський дошкільний заклад, який нещодавно відкрився в Іваничівському районі, прибула комісія у складі районних депутатів. Вони, як виявилося, відреагували на скарги батьків, що в садку неякісно проведені будівельні роботи.

У Поромівській сільраді, мабуть, подумали, що то якийсь першоквітневий жарт. Бо саме район спішив з відкриттям ДНЗ більше всіх і саме районна влада урочисто перерізала стрічки тоді, коли ще не було декларації про завершення будівництва і технічного паспорту.

“Нам казали збирати дітей, коли ще навіть світла не було”, – говорить бухгалтер сільради, стараючись пояснити ситуацію. Про історію дошкільного закладу інтернет-видання “БУГ” повідомляло у публікації Чому у дитсадку в Поромові виховний процес почався аж через три місяці після відкриття?

Садочок відкрили 29-го грудня минулого року, а діток через умови в ДНЗ не приймали аж до 22-го березня. На питання, чому так поспіхом відкривали садок, радник голови районної ради направив за відповіддю до Андрія Бадзюня і адміністрації.

“Ця практика з радянських часів лишилася скрізь. В нас, наприклад, так газ відкривали, приїхало телебачення, а тоді через два місяці почали газ пускати. Скрізь спочатку відкривають помпезно, а потім вже починають працювати. Це не тільки в нас – це так по цілій Україні”, – пояснював Сергій Недбайло.

Голову сільради не попередили про приїзд комісії. В райраді повідомити Леоніда Завгороднього про це забули. Каже, взнав про запланований візит від чисто сторонніх осіб. Тому першим при зустрічі з членами комісії прозвучало питання голови від кого делеговані депутати та прохання показати документ, який це засвідчує.

IMG_7335

Прозвучало, щоправда, дещо емоційно, тому радник голови райради не забарився з відповіддю.

“Ви хочете формальностей? Ми є депутатами районної ради і маємо право це робити. Якщо ви одразу починаєте неконструктивно працювати і нагнітати, де документ, то я зараз поїду і його привезу, але тоді буде перевірка по повній програмі”, – відповів Сергій Недбайло.

Обгрунтування депутатів про ціль візиту: поступають усні скарги від батьків, що будівельні роботи в закладі проведені не належно. Однак будь-яке будівництво, як сказав Леонід Юхимович, закінчується декларацією про готовність до експлуатації. Цей документ, відповідно, виданий 24-го лютого 2016 року.

IMG_7325

А от садок якимось чином районна влада відкрила ще в грудні. І тоді ніхто чомусь не цікавився станом будівельних робіт.

У 2013 році, коли була складена проектно-кошторисна документація, сільський голова став шукати підрядника. В районі порекомендували “ідеального виконавця” Коптюка. Ще поки замовником була сільрада, при проведенні перевірок Коптюк змушений був повернути 26 тисяч в бюджет. Побачивши його роботу, Завгородній знайшов людей, які за ці гроші були готові працювати набагато якісніше, але і в районі, і в Луцьку радили залишити підрядника.

Бухгалтер сільради Світлана Ковальчук розповідала комісії, що з сільської ради на заклад пішло 373 тисячі гривень вільних лишків.

IMG_7410

У 2014 році область виділила субвенцію у розмірі 669, 999 тисяч гривень. А в 2015-му році замовником стало луцьке управління. В декларації про завершення робіт сказано, що кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією 2 мільйони 136 тисяч гривень! Платіжок про те, скільки коштів і на що витрачалося, з Луцька не надали. А ремонти явно на таку суму не тягнуть.

“Не треба ділити гроші, сільський бюджет чи обласний. Наші гроші – це всі 2 мільйони, бо це кошти, які ми платимо з податків”, – продовжував лірично голова комісії, вочевидь через те, що кожному хотілося спитати: а де у цьому списку суми, перераховані з району?

“Зате в другому садочку ми не допустимо такого підрядника”, – говорили члени комісії. Проте вже зараз, кажуть працівники, саме районне начальство лобіює інтереси Коптюка, який тепер виконуватиме роботи по котельні.

IMG_7403

Бухгалтер ознайомила депутатів з проблемою перекриття даху. Голова вже знайшов спеціалістів. Між іншим, бригада, залучена Леонідом Завгороднім, непогано справилася з ремонтом кладової під кухню.

IMG_7389

На все про все потрібно 40 тисяч гривень. Світлана Ковальчук озвучила перед комісією, що сільрада готова дати половину, а ще з 20-ма тисячами, можливо, допомогли б у районі.

“Район? Нема в районі грошей”, – не забарилася відповідь.

Хоч районна рада обов’язково проконтролює, куди і на що вони пішли.

IMG_7332
IMG_7408
IMG_7369
IMG_7355




коментарів: 13
  1. Виходить, що Андрійко Бадзюнь плідно співпрацює з Коптюком і тут Свобода обіс….ся по самі вуха. От халепа!

  2. “ми стаємо повноправними господарями в селі та районі”. Ці свободівці що вже вкорінь ох…ли. Господарі знайшлись!!!! Один свободівець помпезно відкрив бо йому треба піар, а свого служаку Тимощука відправив сільського голову перевіряти. Андрій Анатолійович, чи не закерувалися ви? ГОСПОДАРІ!!!!

  3. А Бадзюнь раніш не чув шо в нас були скарги. Просто йому треба було скоро відкрити шоб в газеті надрукували а про дітей вин не думав. Ганьба таким районим депутатам разом з іх головою. А з нашого сільського голови не тре робити крайнього. Він робив все шо йому казав бадзюнь. Ганьба голові районої ради.

  4. Цікаво, чи ті писаки прочитали хоч 80% статті,перед тим, як “ляпати” на голову і депутатів?

  5. А нормально приїхати перерізати стрічку, а через три місяці схаменутися і почати перевірки? Куди очі дивились крли стрічку різав? Зрозуміло – в обєктив камери!

  6. А нормально приїхати перерізати стрічку, а через три місяці схаменутися і почати перевірки? Куди очі дивились крли стрічку різав? Зрозуміло – в обєктив камери!

  7. Шановні припініть нетактовні обговорення. Якби не голова то цей заклад ще 4 роки реконструювали. Коли Завгородній обіцяв його відкрити ! Нехай скаже сам-до 15 серпня 2013 року . Цей обєм робіт можна було виконати за один рік. Давайте будемо чесними. У Соснині голова такий обєм робіт виконала в ДНЗ за 9 місяців.

  8. Якби не відкрили садочок хоча б “на папері” – не було б фінансування. цікаво читати коменти “барановитих” :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 Листопада, Вівторок
4 Листопада, Понеділок